Výkon 12,94 tentokrát v regulérních podmínkách stačil na bronz mezi dospělými, je novým krajským rekordem, není však limitem pro Mistrovství Evropy 22.

Před naším odjezdem do husitského Tábora na utkání nejlepších atletů Česka, řešila Klára velmi usilovně také studijní úkoly vyplývající z jejího studia na vysoké škole Technické univerzitě v Liberci. Vůbec nebylo jednoduché skloubit zkoušky a trénink. Klárka se s tím však poprala a nakonec dokázala ve velmi slušné soutěži za regulérních povětrnostních podmínek opět posunout osobní rekord a tím také hodnotu rekordu krajského.
¨
Skok 12,94 z páté série soutěže se nakonec ukázal jako tím, který byl nejdále. Klára tak dokázala vybojovat čtvrtou medaili z Mistrovství republiky dopělých v řadě bez přerušení. V jejím věku je to podle mého názoru úspěch.

Dnes nebylo naše skákání vzorem techniky a uvolněnosti či vytříbených odrazů. Dnes se jednalo o velký boj o medaile a Klára byla víc v křečinež je zdrávo. Ve skákání chyběla uvolněnost a trošku i jiskra.
Prvním pokusem přes 12,40 jsme zajistili finále, avšak v pořadí se Klárka postupně propadávala až na pátou pozici. Když na prvních dvou místech se odehrával souboj za třinácti metry mezi Luckou Májkovou a Martinou Šestákovou.
Před Kláru se postupně dostaly i Kateřina Líbalová, která skákala velmi pěkné pokusy a také Šárka Buranská.
V pátém pokusu však Klárka vykouzlila podle mého maximum možného a skokem 12,94 si řekla o bronz a vytvořila si s nulovou podporou větru nový osobní rekord.

Klárce gratuluji a z jejího výsledky mám velkou radost.

Bohužel to se nedá tak úplně říci o vystoupení druhého člena naší skupiny Vojty Truhláře v sobotu. K soutěži nastupoval dobře připraven, když minulý týden v ostrých poryvech protivětru dokázal na centimetr atakovat osobní rekord 14,47. Svou mistrovskou soutěž však Vojta tak úplně neustál a s výkonem 14,22 se po prvních třech pokusech musel se sektorem rozloučit. Škoda.

Vojta se určitě poučil a další takovéto závody jistě zvládne lépe.

Máme za sebou Mistrovství dopělých a nyní nás již čeká Gigant s vystoupením Mladých andílků - už se těším.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved