Pozdrav z Calelly - I. 

Španělské katalánské letovisko Callela se stala dočasným asylem více jak stovce mladých reprezentantů České republiky. Mezi pozvanými nemohl chybět ani sprinter Zdeněk Stromšík se svým trenérem, společně s nimi odcestovala dvoupatrovým luxusním autobusem i nejrychlejší letošní česká žákyně Kateřina Vávrová a nadějná dorostenka Simona Sedláčková. Na poslední chvíli neodcestoval letošní maturant Vašek Vlček, který nakonec upřednostnil školní povinnosti. V Uherské Hradišti, tak společně trénují a na start do letošní sezony se připravují všichni gymnazisti, kteří letos složí zkoušku dospělosti. Mimo Václava je to Tomáš Boček a Jirka Burda.


Katalánská Calella, která leží na pobřeží Costa del Maresme a Costa Brava nás přivítala nádherným jarními teplotami okolo 24 stupňů. To si myslím bezezbytku všichni po nekonečně dlouhé zimě, která letos ovládla Českou republiku přivítali a všem to vlilo novou energii do žil. Zdá se, že se přece jen atletické sezóny dočkáme a ti co se tady na ni připravují, v ní chtějí být letos rozhodně úspěšní. Vždyť v letošním roce se konají hned dvě vrcholné mládežnické akce a sice mistrovství světa 17 letých v ukrajinském Doněcku a mistroství Evropy v italském Rieti, kam se jistě rád nominoval i Zdeněk Stromšík.


Já tady vedu sprinterskou skupinu, která čítá 6- 8 lidí a mimo tří Hradišťáků se s námi připravuje i horká favoritka na start v Doněcku, sympatická česká rekordmanka na trati 60 m Veronika Paličková, neméně talentovaný Lukáš Hodboď z Nymburka a včerejší sprinterský trénink s námi absolovoval i letošní dorostenecký přeborník z haly Dominik Muller a ze stáje Zdeňka Rakowského se k nám přidala usměvavá Lucka Zlatníková z Olomouce.


První opatrný opravdu rychlostní trénink na supertvrdém mondu dopadl výborně a více než skutečně na toto období velmi rychlé časy, mne potěšila skutečnost, že ráno nikoho nic nebolelo a tak se zdá, že jsme počáteční zátěž zvolili rozumně a nic jsme nepřepálili. V tuto chvíli máme za sebou prvních 5 tréninkových jednotek a cyklus uzavřeme zítřejším náročným tréninkem speciální vytrvalosti. Poté čeká naše mladé atlety první volný půlden a zasloužený odpočinek. Zaléží jen na nich jak jej využijí. Možnosti které se nabízejí, je ležení na přilehlé 15 km dlouhé písečné pláži, nebo upřednostní lehátko hotelového bazénu, někteří využijí volna i k prvním nákupům nějakých suvenýrů v ulicích malebného městečka. No a ve čtvrtek nám to začne opět nanovo ……… 

J.V. 16.4.2013
.. 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved