Natrženým zadním stehením svalem skončilo pro Kláru Michalskou mistrovství republiky v halových vícebojích...

Při odjezdu do Prahy jsme cítili, že v letošním roce by pro Kláru mohly víceboje v hale znamenat více než jen účast a byla zde šance bojovat o pozice mezi prvními pěti závodnicemi.

Snůška chyb, nervozity, nepřesností a nakonec smůly však překonala veškeré naše černé představy.

Celý víceboj začal překážkami, kde jsem Klárce po posledních výkonech a tréninkových ukazatelích věřil ve velmi dobrý čas, dokonce jsem tajně doufal, že budeme atakovat hranici devíti sekund. Ještě v rozcvičování to byla ta Klára, kterou jsem znal z tréninků a posledních závodů. Při povelu svlékat však byla najednou na ploše jiná závodnice - nervy zkroucený balíček neštěstí, který nebyl schopen předvést ani z poloviny výkon alespoň z rozcvičení. Z běhu byl rázem letecký den a namísto přeběhnutí jsme každou překážku přelétaly si plochou dráhou letu. Vrcholem všeho byla kolize přetahové nohy s poslední překážkou - což odnesl rychle modrající a otékající kotník. Konečný čas 9,31 byl daleko za našimi možnostmi.

S obrovským batohem nervozity na zádech nastupovala Klárka na výšku a skutečně zde již nebylo možno říci nic jiného, že výkon byl hrozný !! Poslední zdařený skok na 139 cm znamenal poslední místo ve výšce a prakticky konec nadějí na slušné umístění.

Do koule jsme již podle mého názoru mohli nakráčet v pohodě a bez nervů neboť nebylo co pokazit. Ovšem opak byl pravdou a první dva pokusy byl opět marné, marné, marné. Po dohodě, že posledním pokusem si vyzkoušíme vrhnout již jen pro radost došlo najednou k vylepšení techniky, síly i rychlosti a konečný výkon 9,03 sice nebyl z nejlepších, přesto znamenal nový absolutní osobní rekord o 40 cm.

Zdálo se, že při vydařené dálce by se dalo uvažovat ještě o útok alespoň mezi nejlepších osm závodnic. Klárka při rozcvičování vypadala dobře a docela rychle. Prvním pokusem 505 cm a zajištění. Pak však přišla chvíle, která přijít neměla. Druhý pokus a vynikající vystupňovaný rozběh, velmi vydařený odraz, který výborný rozběh zúročil a pak .. již jen pád po ústech do písku s bolestnou grimasou. Zadní stehení sval to neunesl a nastalo bolestivé zranění. A tak jsem si opět (po kolikáté již ?!) pro Klárku doběhl do doskočiště a odnesl ji do ošetření zdravotníků. Nevím zda to nazvat smůlou, každopádně natržený sval znamená konec ambicí na mistrovství republiky příští týden a budem rádi pokud se nám podaří vyléčit se do zahájení letní sezony.

Nezbývá než Kláře popřát brzké udravení a pokud jej najde i dostatek optimismu do přípravy na letní sezonu. Snad to vyjde alespoň v létě......

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved