Vašek postoupil do finále čtvrtky z 1. místa osobním rekordem .....

Za přitomnosti ministra školství Marcela Chládka odstartovaly v Liberci České akademické hry. Poprvé se jich účastní i student 1. ročníku Vysoké školy finanční a správní Václav VLČEK a zatím si vede skvěle. Do zítřejšího finále postupil z 1. místa osobním rekordem 49,61 s a to jej řadí k horkým kandidátům na cenný kov.

Vašek, který se na atletickém oválu objevil po dlouhých 10 měsících závodní pauzy, která byla zapříčiněna různymi virózami a zraněními, vstoupil do rozjeté sezóny sice opžděně, ale pěkně zostra. O víkendu v Břeclavi v sólo závodě aběhl druhý nejlepší čas kariéry 49,75 s a dnes v Liberci vylepšil již v rozběhu, který podle vlastních slov neběžel ještě úplně na krev, svůj osobní rekord z loňského roku na 49,61 s !!! V silnějším rozběhu, ve kterém zvítězil tak porazil v dresu VUTJirku Nárovce z Moravské Třebové, který už letos dokázal zaběhnout v Pardubicích čtvrtku za 49,00 s .

Vítěz prvního běhu Peter Gromoczki, student VŠE pak běžel již nad 50,00 s a zítřejší dopoledne teprve ukáže, který z vysokoškolských studentů, bude mít zítra nejvíc sil.