Zlaté mistrovské sprinty Kateřiny a Majky !!!!!

TĚZKO UVĚŘITELNÉ SE STALO DNES SKUTEČNOSTÍ !!! Sprinterky Vlčí smečky ovládly domácí šampionáty na nejkratší sprinterské distanci a po zcela přesvědčivých výkonech vybojovaly pro naši skupinu během 15 minut dva národní tituly !!!!!!

PRAHA: V nově rekonstruované atletické hale v pražské Stromovce, se o tomto víkendu koná Mistrovství České republiky dorostu a juniorů, tzv. "gigant". V běhu na 60 metrů se v dorostencké kategorii představila Kateřina VÁVROVÁ a vedla si znamnitě !!! Sebevědomá a na výkon plně koncentrovaná Kateřina naznačila již v rozběhu své možnosti, když si zcela suveréním způsobem zajistila časem 7,71 s postup do 8 členného finále z 1. místa.

Ve finále, pak plně udržela nervy na uzdě a po vynikajícím výkonu si doběhla pro zlatou medaili a mistrovský titul v nejlepším letošním výkonu 7,64 s, když na druhou v cíli Petru Šafaříkovou z Jablonce získala celou desetinu sekundy a na 3. v pořadí Karolinu Fuksovou z Jihlavy měla dokonce náskok 32 setin sekundy !!!

Kačka dnes ve Stromovce předvedla svůj nejlepší výkon za posledních 12 měsíců a je vynikající, že dokázala svou formu načasovat přesně na nejdůležitější závod halové, domácí mládežnické sezóny.

Jedinou kaňkou na úspěšném galapředstavení je tak jen neúčast zraněné Štěpánky KOLÁŘOVÉ, která mohla mít minimálně finálové ambice a naše skupina, by tak mohla mít ve finále hned dvojí zastoupení....

Na finále na MČR nedosáhla od žákovských let juniorka Simona SEDLÁČKOVÁ, dnes se jí to podařilo a to bezesporu zaslouženě. Simča si totiž postup mezi 8 nejlepších juniorek České republiky zajistila poté, co si v rozběhu zaběhla velice kvalitní osobní rekord, který ma po dnešku u jejího jména hodnotu 7,92  s !!! V samotném finále se pak Simči již trošku podlomila kolena, na svůj kvalitní čas z rozběhu již nenavázala a nakonec jí čas 8,03 s nestačil na lepší než 8. finálovou pozici...

Zítra se obě děvčata představí ještě na trati 200 metrů, což je parádní disciplína zejména Kateřiny VÁVROVÉ, která jistě neskrývá i tady své medailové ambice.... DRŤE PALCE !!

VÝSLEDKY Z MČR

BRATISLAVA: Zhruba ve stejnou dobu, kdy zlatá Kateřina probíhala vítězně cílem, zaklekla ve 330 km vzdálené Bratislavě do startovních bloků finálového běhu slovenského juniorského šampionátu Mária ŠIMLOVIČOVÁ. A vedla si znamenitě !!! Tím nejlepším možným způsobem napodobila svou o rok starší tréninkovou sparingpartnerku a po znamenitém výkonu vybojovala během 10 minut pro "Vlčí smečku" další mistrovský titul - tentokrát slovenský !!! Ve velké pohodě běhající Mária proťala pomyslnou cílovou pásku v opět vylepšeném halovém osobním rekordu 7,89 s a na o dva roky starší Natálku Ostrožlíkovou z Nitry získala náskok 14 setin sekundy. Jen tisíciny sekundy na cílové kameře pak rozhodly, že na třetím místě skončila ve shodném čase 8,03 s Natálie Lipková z Bratislavy.

Majka pak ještě nastoupila k běhu na 200 m, kde po hezkém výkonu 26,06 s skončila 4. v celkovém pořadí....

VÝSLEDKY Z MSR:

K oběma závodům se ještě vrátíme podrobněji po uplynulém víkendu, ale již teď můžeme konstatovat, že se nám podařil docela husarský kousek. Zisk 2 mistrovských titulů v jeden den, ve stejné disciplíně ve dvou bývalých federálních republikách, je počinem, který se asi nestává každý den....

Všem "Vlčicím" patří OHROMNÁ GRATULACE a mistryním Kačce a Majce ještě jedna navíc !!! 

J.V. 14.2.2015

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved