V pravé poledne o finále...............

Zítra v pravé poledne se postaví český sprinterský kvartet ve složení Marcel Kadlec - Michal Desenský- Jan Jirka - Zdeněk STROMŠÍK ke startu rozběhu štafety 4 x 100 . Celkem se k závodu přihlásilo 16 štafetových kolektivů, které budou rozděleny do dvou běhů po 8. Naši kluci poběží ve druhém běhu společně s celky Polska, Rumunska,Itálie,Německa,Finska, Litvy a Irska. Los klukům přiřadil druhou dráhu a postupový klíč je jasný. Z každého běhu postupupí 3 štafety přímo do finále, které doplní dva celky podle časů. 

Čeští sprintři tady v Tallinu rozhodně žádnou ostudu nedělají. Ba právě  naopak !! Poté co Zdeňkovi STROMŠÍKOVI uteklo stovkové finále o jednu jedinou setinu sekundy a clkově skončil 9. se 7. nejrychlejším časem ze všech finalistů, přidal dnes na dvojnásobné distanci úžasný  bronz, svěřenec Petra Habáska - Jan JIRKA !!! Právě Honza poběží 3. úsek  na finišmana Zdendu a v posledních závodech se předávka mezi těmito borci hodně dařila, tak snad se jim tak povede i zítra.

 Zapomenout nelze ani na výkonen dalšího člena štafety Michala Desenského, kterému taktéž utekl na čtyřstovce postup jen velmi těsně a stejně jako Zdeněk mu zůstaly finálové bránny zavřeny. Michal skončil rovněž na 9. místě...

Do bojů v Estonsku, tak zatím nezasáhl ten, který štafetu bude rozbíhat a sice Marcel Kadlec. Ten ale při ME družstev ukázal velmi slušnou formu a nemůže být pochyb, že by si jí neudržel. Postupit mezi nejlepších 8 evropských kolektivů jistě nebude žádná selanka, zejména celky Polska, Itálie a Německa budou těžkým oříškem, nicméně při současné sprinterské formě všech členů české štafety, bychom se mohli zítra dočkat hodně zajímavého výsledku. 

Tak DRŽTE  klukům palce, ať se jim jejich zířejší vystoupení povede !!!

J.V.11.7.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved