Důležité tréninky se vydařily !!!

 Pětidenní soustředění v Nymburku se vydařilo. Máme zasebou několik velmi vydařených tréninků, kdy jsme otestovali za nádherného počasí v malebném Polabí naši připravenost před nejdůležitějšími závody, no a troufám si tvrdit, že ti co jsou 100 % zdrávi se mohou postavit na start s velkým sebevědomím.

Nejvíce jse byl spokojen s tréninkem středečním, kde se děvčata představila v těžkém kontrolním testu 2 x 200 m s intervalem 2 minut. Takový test má smysl absolovovat jen ve vhodných klimatických podmínkách a v období vysoké úrovně trénovatnosti. Konečný výsledek pak ukazuje předpoklad dosažení příslušné výkonostní úrovně. A pokud bychom měli věřit modelu, tak ten prediguje opravdu mimořádný výsledek v premiéře na 400 m. To platí zejména pro Kateřinu VÁVROVOU, která se dostává do skvělé formy a včera s velkou noblesou si s těžkým zadáním poradila, když první dvoustovku odběhla za 26,1 a tu následující po 2 (!) minutách za 25,4 s (!!) . Kačka se v nejbližších dnech může v klidu postavit na start své čtvrtkařské premiéry a o solidní výsledek nemusí mít obavy.... 

Kačce skvěle sekundovaly  i Štěpánka KOLÁŘOVÁ se Simčou SEDLÁČKOVOU a i ony tady odvedly kus poctivé práce. Moc se těším na úterní Štěpánčinu třístovku v Šumperku a již teď se její osobák z úvodu sezony, kterého dosáhla v Olomouci třese v základech !!! Také Simča je tady jako pokropená živou vodou a já se nestačím divit s jakou noblesou tady zvládá těžké tréninky. Jeví se mi, že i u ní nastává bod zlomu.... a Simča si to za svůj obětavý přístup opravdu zaslouží, jako málokdo.

Na silnější pohlaví tady čekal nejtěžší trénink taktéž ve středu a sice 3x500 m s 10 minutovým intervalem. Test řádně prověřil jejich schopnosti. Adam ZELINKA opět prokázal, že je atletickým talentem s velkou vůlí a po úvodní pětistovce za 1:15, běžel druhou společně s Václavem VLČKEM za 1:13 a i poslední úsek ještě dokázal o jednu sekundu vylepšit !! RESPEKT !!! 

No a Vašek ?? Ten první dva úseky odběhl ve stejných časech jako Adam a ten poslední si vystupňoval za, pro něj neskutečných 1:07,4 min (!!) a i Václav po zranění třísla, se může s klidným svědomím postavit na start a doufat v dobrý výsledek... Takhle rychle ještě tento náročný trénink nikdy  neabsolovoval ....

No a naše slovenské sluníčko Majka ŠIMLOVIČOVÁ tady po zranění dělá opravdové pokroky, jako by Nymburk byly Luurdy. Opravdu !! Nohu zatěžuje čím dál více a drobné nenásilné odrázky jíž jí nečíní žádný problém. A když se zapomene, tak ten odraz je i mohutnější a to trenér vždycky sebou škubne a s obáváným výrazen se na ni podivá a zeptá se ?? Dobrý ?? A Majka se rozzáří a odpoví." Dobrý, prečo nie ??"

5.6.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved