Vlčáci oporami středoškolských týmů....

Měsíc září není jen prvním měsícem školního roku a zejména na Slovácku popíjením burčáku, ale i měsícem, kdy se po celé republice konají atletické středoškolské soutěže. Nejinak tomu bylo i letos a krásný atletický stadion v Uherském Hradišti hostil za nádherného počasí okresní kolo Středoškolského atletického poháru.

V minulosti jsme v tomto typu soutěže dosáhly několika významných úspěchů. Toho největšího dosáhly v dresu SOŠGM Staré Město Katka VÁVROVÁ, Majka ŠIMLOVIČOVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ, které se svou školou postoupily v roce 2015 z celostátního kola až do čínského Wuhanu, kde se konalo Mistrovství světa středoškolských týmů. A ani tam se Vlčice neztratily a Majka a Katkou vyhrály své disciplíny (100 a 200 m) a pbě dvě doplněné o Štěpánku KOLÁŘOVOU a Kačku Resslerovou zvítězily i ve štafetě 100-200-300-400 ve velmi solidním čase.

Po odchodu Kačky VÁVROVÉ z této školy již jejich ambice nebyly tak vysoké, ale ještě  loňském roce se středoškolačky ze "Staráku" umístily v celostátním kole na vynikajícím 3. místě. Letos jejich ambice už tak vysoké nejsou, přesto se Vlčice neměly za co stydět a zejména maturantky se důstojně rozloučily s tímto typem soutěže.

Štěpánka KOLÁŘOVÁ byla vůbe neúspěšnější sportovkyní celého startovního pole a zvítězila v běhu na 60 m (8,03) i 200 m (25,50 s) a také dobře zaběhlým nejdelším 400 m úsekem  výrazně přispěla k vítězství staroměstské štafety. Druhou nejplatnější sběračkou bodů byla Barunka JELÍNKOVÁ, která ovšem obléká od 1. září dres konkurenčního gymnázia uherskohradištského. Barča doběhla na šedesátce na 3: místě v čase 8,57 a na dvoustovce si dokonce o 1 místo polepšila a čas 28,14. .. Na šedesátce i dvoustovce výkony bohužel ovlivňoval silný protivítr....

Majka ŠIMLOVIČOVÁ která už zítra odlétá do portugalské Leiri, kde se koná Evropský pohár juniorských klubů sk. B a  si tak jen lehce vyzkoušela dálku, kde skončila druhá výkonem 509 cm a také dobře zvládla svůj 300 metrový úsek ve štafetě .

Dálku si vyzkoušel i Honza VÁCHA, který se musel spokojit s výkonem 609 cm a 3. místem, mnohem lépe se mu vedlo na stovce, která byla velmi silně obsazena. Honza i přesto nedal nikomu šanci a čas 11,13 s při protivětru -2,4 m/s je na konci sezóny víc než dobrý.