V Jičíně proběhlo poslední kolo letošní první ligy mužů a žen a andílci byli opět velmi vidět.

Anna-Marie Rappová, Pavlína Soprová a Klára Michalská za družstvo žen a Dominik Žižka a Filip Spura za družstvo mužů se stali velmi důležitými členy obou prvoligových družstev LIAZU a dá se říci, že jsou jeho oporami. S těmito andělskými oporami došlo letos družstvo mužů v celkovém hodnocení soutěže na druhé místo a postoupilo tak do baráže o extraligu a ženy skončily na konečném třetím místě. V obou případech jsou to vynikající výsledky, které družstva atletického oddílu TJ LIAZ už dlouho nepodávala.

A jak se na těchto úspěších podíleli tuto neděli naši andílci ?

  -nastoupila tentokrát v kombinaci 100 m a dálka a nutno říci, že byla nejúspěšnější ženskou závodnicí družstva. Amča zvítězila ve skoku dalekém výkonem 554, kterého dosáhla již úvodním pokusem. Nutno říci, že tentokrát jsme se nepotýkali tolik s přešlapy a rozběh byl celkem spolehlivý. V druhé disciplíně - na 100 m Amča postoupila hladce do finále a tam podlehla pouze Martě Chabrové. Amča se zlepšila ve finále na 12,66 což ukazuje lepšící se rychlostní formu.

- nastoupila jako letos již klasicky v kombinaci 100 m př. a dálka. V dálce jsme z důvodu časové kolize v překážkami vynechali první pokus. Druhý pokus byl bohužel z druhé nohy a tak následovala úprava rozběhu a třetí pokus. Ten byl již velmi vydařený. Bohužel při dopadu Pavlína zapomněla jednu nohu za sebou a ta jí obrala minimálně o 20 cm, což při dálce skoku 487 cm znamenalo nakonec vyřazení ze soutěže po třetích pokusech. Náladu si Pavlína zlepšila druhým místem na překážkách, kde prohrála pouze s Barčou Hamáčkovou s  časem 15,87 není tak úplně největší spokojenost ale snad dojde ke zlepšení již příští týden v Plzni.

- s velkými vnitřními obavami jsem ji viděl startovat opět v trosjkoku po jejím . Zdá se, že kotník je již definitivně v pořádku a jediné co nám chybí je troška síly do třetího skoku. Nakonec Klárka vybojovala třetí místo skokem 11,06 m. V průběhu soutěže pak v některých pokusech ukázala, že v trojskoku ještě může letos něco ukázat -  že by již příští týden v Plzni ? Na překážkách nám chybí trochu síly abychom navázali na výborné časy z jarní části sezony. No v prvním rozběhu a celkově to bylo páté místo v čase 15,96. Myslím že na dorosteneckých překážkách ještě nějaký ten čas ukážeme a na dospělé máme ještě moře času.

A co naši muži ?

- během týdne cítil velkou rychlostní formu a tak jsme se nakonec rozhodli pro běh na 100 m a dvě štafety 4 x 100 a 4 x 400. Protivítr nakonec zhatil naše plány na atak osobního rekordu a Filip zůstal daleko za svým cílem.V čase 11,97  doběhl na pátém místě ve svém rozběhu. Filip je však nezastupitelný jako výborný týmový hráč pro štafety což potrvdil svým velmi dobrým startem ve štafetě jak 4 x 100 tak 4 x 400, které pro družstvo získali velmi cenné body. Nyní odpočineme a snad v baráži se podaří individuální výkon posunout vpřed.

  - jeho cílem bylo atakovat osobní rekord na 200 m. To se bohužel nepovedlo a tak spíše než s časem bojoval se soupeři. Vždyť startoval v běhu mimo jiné s Martinem Vinšem, Jardou Brüklerem či Pavlem Hýskem. Domink bojoval jako lev a v tomto běhu získal skalp dvou posledně jmenovaných což považuji za úspěch. Za úspěch považuji také techniku běhu, která se nám pomalu vrací tam, kde bude zapotřebí v Plzni. Dominik stejně tak jako Filip startoval také ve štafetách a nutno říci že velmi úspěšně. Na 4 x 400 běžel první úsek proti takovým borcům jako Martin Vinš nebo Petr Šarapatka, Dominátor nezačal bázlivě a opatrně naopak vyběhl zatáčku výborně technicky a své tempo ve velmi krásném a dlouhém kroku ještě stupňoval. Nakonec předával jako první a na svém úseku oba tyto vynikající bežce porazil. Čas ve kterém Dominik svůj úsek běžel napovídá, že Mistrovstvé republiky do 22 let v Plzni, kam příští týden vyrážíme by mohlo být zajímavé. nechme se překvapit.

Andílkům za jejich vystupování v druhé nejvyšší soutěži družstev během celé sezony patří dík a uznání, teď již budeme myslet na další závody které nás čekají.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved