ZDENĚK STROMŠÍK ZAOSTAL V OSTRAVĚ ZA LIMITEM HME O JEDINOU SETINU SEKUNDY .......

Forma nejrychlejšího Čecha letošní halové sezóny stoupá stále nahoru. Včera se v ostravské hale představil ve vynikající formě. Ve finále šedesátky před zaplněnonou tribunou a za přítomnosti televizních kamer zaběhl druhou nejrychlejší šedesátku své atletické kariéry a za" A limitem"opravňující jej ke startu na HME v Bělehradě zaostal o jedinou setinu sekundy....... Tzv. "entry standart" stanovený Evropskou atletickou federací (6,74 s) přitom letos překonal Zdeněk již počtvrté !!!!

V Ostravě se sešla vynikající konkurence. Kromě kompletní české špičky nechyběli na startu taková jména jako nestárnoucí mistr světa z Paříže Kim Collins, Jamajčan ve filipínském dresu, mistr Asie Eric Cray, další Jamajčani s osobním rekordem na stovce 10,07 s Sheldon Mitchell, Everton Clarke (PB 10,08), Andrew Fisher z Bahrainu, který před 18 měsící zaběhl stovku v Madridu za 9,94 s , nebo Američan Beajay Lee, vítěz Panamerických her a sprinter s osobáky 6,61 s na šedesátce a 9,99 s na stovce !!! Nechyběli ani dva nejrychlejší Slováci současnosti Jan Volko a Jakub Matůš, zkrátka a dobře konkurence jako řemen a postup do 8 členného finále, nebyl vůbec samozřejmostí.......

Zdeněk nastoupil k rozběhu se zdravým sebevědomím a plnou koncentrací. Škoda prvního ulitého startu, kdy musel z kola ven pro porušení pravidel parťák z tallinské stříbrné  štafety Marcel Kadlec.Onen start vyšel totiž Zdeňkovi výrazně lépe než ten druhý, kdy se na 3. kroku propadl. I s touto nepřéhlednutelnou chybou v technice běhu Zdeněk doběhl na 3. postupovém místě v nejlepším letošním čase 6,72 s, když za svými zády nechal právě Američana  pyšnícího se stovkou pod 10,00 Beeajay Lee (6,78) !!!! Cenný skalp. Na dalších již nepostupujícících pozicích doběhli Slovák Jakub Matůš 6,79 s a Štěpán Hampl 6,80 s...

Záznam rozběhu: ZDE

Ve finále, které se běželo o hodinu později  nastoupilo 8 skvělých sprinterů. 5 s černou barvou kůže a 3 Evropani. A byl to pěkný rachot, kdy se o první 3 místa svedl urputný boj ze kterého nakonec vyšel vítězně Andrew Fisher z Bahrainu, který proběhl nejrychleji cílem za 6,57 s z ním se poskládali ve shodném čase 6,58 s Kim Collins ze Svatého Kryštofa a Jamajčan Everton Clarke, až na 4. místě v čase 6,65 s doběhl vítěz z Lince Philipinec  Eric Cray, jen o 2 setiny později v osobním a novém slovenském rekordu do 23 let 6,67 s dospurtoval Slovák Jan Volko. Pak nastalo dlouhé čekání na výsledek Zdeňka, zda jeho výkon bude na limit stačit. Bohužel na výsledkové tabuli zasvítily číslice 6,70 s ... :( Čas je to sice vyniakjící, druhý nejrychlejší v kariéře moravského sprintera z Uherského Hradiště, ale ..... Na potřebný limit HME chybí stále jedna jediná setina sekundy............ Na 7. místě 3 setiny za Zdeňkem doběhl český rekordman ze stovky Honza Veleba z Dukly Praha, Američam Lee se musel spokojit s 8. místem a časem 6,82 s.

Záznam finále: ZDE

I přes vynikající výsledek , zklamání to bylo velké. Jedna setina rovná se cca 10 cm na cílové šachovnici a to je opravdu málo. Stačilo............. ale čert to vem. Trenér dobře ví, že Zdeněk má stále ještě rezervy a může bežet ještě rychleji. S největší pravděpodobností vše podřídíme poslední "ráně" na MČR dospělých, které se koná 25.-26. v pražské Stromovce. 

V tuto chvíli Zdeněk figuruj v evropských redukovných tabulkách mezi 25 nejrychlejšími sprintery starého kontinentu, při minulých halových evropských šampionátech by jej včerejší časy posouvaly do semifinále. Tak hlavu hore, řádně vyladit a ono to půjde :)

DRŽTE PROSÍM PALCE !!!

Kompletní záznam ČT s oběma běhy: ZDE

VÝSLEDKY : ZDE

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved