Vojta Karásek zazářil při další halové středě..

I když v minulém týdnu byl Vojta i další z mladších členů skupiny - Tomáš Dostrašil nemocní a trpěli virózou, dnes jsme po lehčím, spíše rozcvičovacím treninku z poslednich dni nastoupili k dalším závodům.

Na obou chlapcích bylo vidět, že nemoc jim ubrala trošku na síle a tak chyběla ještě ona dravost a jiskra z počátku ledna, avšak i přesto mně hoši příjemně překvapili.

Nakonec startovali jen Ondřej Rapp, Vojta Karásek a Tomáš Dostrašil všichni v kombinaci 60 m a 150 m (ostatní členové skupiny jsou buď nemocní, zranění nebo odpočívali po závodech z víkendu).

Již při startu na 60 metrů dokázal Vojta alespoň napovědět jaké by jednou měl běhat časy - začínající sedmičkou !

Vojta se dokázal podívat pod bájnou barieru 8 vteřin a časem 7,99 si vytvořil nový osobní halový i absolutní rekord. Vojta má ještě spoustu nedostatků na jejichž odstranění budeme dále pracovat a tak věřím, že tento čas brzy překonáme.

Tomáš Dostrašil se dostal na čas 7,91 a za svým osobním maximem tak zaostal. Na Tomášovi bylo vidět, že nemoc jej připravila o část síly.

Ondřej Rapp v poslední době bojuje s bolestmi pat. Jedná se o růstovou záležitost a věřím, že to bude souviset s jeho očekávaným růstem. Bolesti jej omezují jak v treninku tak při závodech a čas 8,71 je toho dokladem. Přesto Ondřej bojuje a to zaslouží ocenění.

Po šedesátkách nastaly starty na 150 merů a zde předvedl Vojta skutečně parádní kousek. Ve svém běhu s mnohem staršími závodníky skončil jen velice těsně na třetím místě a velmi dobrým časem 19,35 si vytvořil nový osobní rekord nejen v hale, ale také absolutní. Svůj původní čas vylepšil o více jak 3 desetiny. A to na klopené jablonecké dráze v hale !  Tento čas pro Vojtu znamená posun na deváté místo v žákovských tabulkách. Ve svém ročníku 97 je dokonce třetí. Gratuluji k velmi dobrému výkonu.

Také Tomáš Dostrašil pokořil hranici 20 vteřin, čas 19,71 je však daleko a jeho osobním rekordem. Přesto zaslouží pochvalu za bojovnost.

Ondřej Rapp běžel čas 21,73 kterým také zaostal za svým maximem, je to však asi tak maximum toho čeho jsme v současné chvíli schopni.

Z dalších výkonů dosažených při halové středě pak stojí za zmínku výborný čas 7,75 s Barbory Procházkové na 60 metrů.

Pro naše sportovce z Atletiky s radostí byly tyto závody dalším krůčkem v přípravě na možnou účast na halovém Mistrovství republiky žactva. Vojta i Tomáš učinili řádný krok ke své účasti a doufám i k solidnímu výsledku.

Do další práce nám teď přeji hlavně to zdraví !!!

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved