Návrat formy Kláry Michalské, to mně nejvíce potěšilo při dalším kole první ligy V Houštce.

Jablonecké družstvo žen TJ LIAZ opět zvítězilo a definitivně tak potvrdilo svůj postup do baráže o extraligu.

Klára Michalská vystartovala na překážky velmi špatně zhoupla se a na první překážku nabíhala prakticky poslední. Od třetí mezery však postupně zrychlovala rytmus a nakonec časem 14,70 - 9 setin před Eliškou Škaloudovou ze Staré Boleslavi, získala své letošní první ligové vítězství na této trati. Klárka předvedla docela husarský kousek, když uvážím, že před týdnem běžela v plném nasazení v Třebíči stovku za 14,15 tak její index techniky dosahuje opravdu neuvěřitených hodnot.... :)  Běžet ze 14,15 hladké stovky překážky za 14,70 je docele unikát.

Druhého vítězství  dosáhla v trojskoku, kde absolvovala sice jen tři pokusy, avšak ukázala se ve velmi dobré světle. Výkon 12,38 mně, vzhledem k blížícímu se MČR 22, potěšil.

Amča Rappová zatím svou nejlepší formu v dálce i ve sprintu spíše obtížně hledá. Druhé místo v dálce za 538 a páté místo na stovce za 12,92 nejsou zrovna super výkony.
Nakonec jsme se rozhodli, že na MČR 22 vynecháme sprint a pokusíme se o zázrak pouze v dálce.

Amča však přeci jen překvapila a to svým odvážným startem v trojskoku. Konečné 8 místo a výkon 10,67 znamenaly další body pro družstvo.

Amča je prostě sběračka bodů  letos nejúspěšnější v družstvu žen oddílu TJ LIAZ.

Linda Mejstříková startovala pouze na trati 800 metrů. Po poměrně pomalém začátku nakonec ještě vybojovala čas 2:18,86 a 4 místo. Musím říci, že takovýto vývoj závodu nejspíše na mistrovství nebude na postup do finále stačit. Tam budeme muset výrazně atakovat osobní rekord pro finálovou účast.

Tomáš Dostrašil byl nasazen do sprintu na 100 m. Doufal jsem, že se podaří zaútočit na osobní rekord - dle údajů z tréninku jsem o tom byl přesvědčen. Bohužel zatím, se nám nedaří prodat rychlostní formu. Tomáš průměrným výkonem 11,90 nakonec vybojoval postup do finále B. Tam potom zlepšil svůj výkon na 11,84. Zatím na vylepšení osobáku na této sprinterské trati budeme muset počkat.

Ondra Rapp absolvoval svou ligovou premiéru. Kdyby se podařilo vše, mohl Ondra i bodovat. Bohužel však po týdením pobytu na kolech se forma poněkud vytratila a výkony 546 v dálce a neskočený základ 170 ve výšce byly celkem logickým výsledkem.

Ondra však bude mít dost příležitostí své výkony výrazně vylepšit a stát se sběratelem bodů stejně jako jeho sestra.

Máme za sebou poslední závody před MČR 22 a Klára, Amča a Linda se již těší do Edenu k zajímavým startům !