Další perný víkend .....

 I když by se mohlo zdát, že první polovina sezony je už za námi, zdaleka tomu tak není.Po oba víkendové dny se v Banské Bystrici koná MSR dospělých, kde nemůže chybět Majka ŠIMLOVIČOVÁ, v neděli se v Ostravě koná druhé kolo extraligy a do bojů o ligové body zasáhnou Katka VÁVROVÁ, Štěpánka KOLÁŘOVÁ, Zdeněk STROMŠÍK a Honza VÁCHA .

Trenér "mele" také z posledního. Uplynulý víkend strávil na "gigantu" v Jablonci nad Nisou, poté se hned přesunul do Brna, kde strávil 2 dny na LODM, ve středu už prožíval společně s ostatními silné emoce na Zlaté tretře v Ostravě. V sobotu už bude coachovat Majku na MSR v Banské Bystrici a v neděli na něj čeká extraliga v Ostravě.  7 závodních dnů v rozmezí 9 dnů je opravdu zápřah, už bych si opravdu potřeboval pár dnů odpočinout, ale o tom si můžu jenom nechat zdát.... Ve středu odjííždím s Honzou a Kačkou na juniorském MU do Trnavy a po návratu čeká závěrečná příprava na MEJ v Grossetu a posléze prázdninová  příprava Zdeňka STROMŠÍKA, který by se měl nominovat na Světovou univerziádu na Taiwanu, jež se koná uprostřed srpna. A pak znovu kolotoč zářijových závodů s vrcholy MČR "22", MČR žactva, MČR družstev, finále extraligy, Evropský pohár........... Takže o dovolené a prázdninách si mohu nechat jen zdát a nějakou formu "volna" si pravděpodobně budu moci vybrat snad až první říjnový týden.. Ale to jen tak na okraj, kdyby někdo trenérům záviděl jejich profesi........ Tak jsem si pobrečel a teď zpátky k nadcházejícímu víkendu.

MSR dospělých

Na Majku ŠIMLOVIČOVOU čeká poslední slovenský národní šampionát v tomto roce a tím je MSR mužů a žen. Majka se opět představí v klasické sprinterské kombinaci 100 a 200 metrů a s velkou pravděpodobností poběží i štafetu. Z halového dospěláckého šampionátu, který se konal v Bratislavě si odvezla dva bronzy z běhu na 60 m a 200 m, na juniorské hale brala stříbro na šedesátce, na nedávno skončeném juniorském šampionátu pod širým nebem  získala Majuška zlatou medaili se štafetou a dvě opět bronzové medaile na obou sprinterských distancích. V letošním roce tedy vybojovala na všech stupních MSR již celkem úctyhodných 6 medailí (1-1-4) a zcela určitě by se nezlobila, kdyby svou medailovou sbírku na stadionu Na Štiavničkách ještě rozšířila.

Ostatně letošní medailová bilance je pro Vlčí smečku nejpočetnější v historii její existence. Kateřina VÁVROVÁ se doposud pyšní 5 medailemi (4 x zlato na juniorské hale a pod širým nebem + střibro ve štafetě na MČR dospělých. Zdeněk STROMŠÍK získal stříbro v hale na šedesátce a mistrovský titul na stovce, David CÉSAR nejméně čekaný bronz na MČR dospělých v běhu na 400 m a Štěpánka KOLÁŘOVÁ si doběhla pro juniorský bronz na stovce na gigantu v Jablonci !!!! A to jsou ještě před námi nejen mistráky na Slovensku, ale i "22" v Praze a žákovské MČR v září v Břeclavi. Suma sumárum, bilancí 15 medailí   (6 x zlato, 3 x stříbro a 6 x bronz) na národnících šampionátech za kterou by se nemusel stydět žádný oddíl střední velikosti... :)

STARTOVKA: ZDE

Extraliga 2. kolo

Na extraligovém kole na stadionu Vítkovicích, se sice žádné medaile udělovat nebudou, ale boj o ligové body bude neméně dramatický.  Sprinterské výkony v květnu na Julisce ozdobily 1.extraligové kolo a lze doufat, že nejinak tomu bude i v Ostravě při kole druhém. V dresu brněnského Olympu bude o co největší bodový zisk na tratích 100, 200 m a také ve štafetě usilovat Kateřina VÁVROVÁ, na stejných distancích budou zápolit i Zdeněk STROMŠÍK a Honza VÁCHA v dresu Vítkovic no a na tratích 400 a 200 m ve stejném oddílovém dresu, bude chtít co nejlepšího výsledku dosáhnout I další. letos toli úspěšný "Vlčák" David CÉSAR.  Zuby na osobní rekordy si brousí na stejných tratích i Štěpánka KOLÁŘOVÁ a tak věřme, že nám bude přát počasí a dočkáme se řady vynikajících výkonů a i přes nastupující únavu z náročného programu posledních dnů i nějakého toho osobáčku :)

HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!

J.V. 30.6.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved