"Alea iacta est......."

... čili "kostky jsou vrženy"...... je latinský citát, který bývá přisuzován jednomu z neslavnějším mužů antické historie Gaiu Juluusovi Caesarovi . Ten se svými legiemi překročil  hraniční řekou Rubikon, bez boje se zmocnil Říma a stal se diktátorem. Dnes toto slovní spojení znamená jasné a stručné označení situace, že je rozhodnuto. A jste li nositelem slavného jména antického vojevůdce, rozhodujete se taktéž jasně a zřetelně. A k jasnému rozhodnutí došel i druhý César - David, rodák z Ivančic, který od října posílí naše řady a zahájí s námi přípravu na sezónu 2015/2016 !!!

Když už jsme u té historie, právě z Ivančic,desetitícového městečka nedaleko Brna pochází řada slavných osobností, z nichž k nejznámnějším patří bezesporu český secesní  malíř Alfons Mucha nebo populární herec Vladimír Menšík... Jestli David dosáhne věhlasu svých slavných rodáků je ve hvězdách, jisté však je že odvaha a odhodlání 21 letému studentu VUT v Brně nechybí. 

David César jako mnoho dalších začínal s fotbalem v Ivančicích. Na školních závodech si je všimnul zkušený trenér Jiří Sequent a nabídl mu místo ve své skupině. David potřeboval ale ještě trochu času a tak nechal ještě něaký čas na rozmyšlenou. Nakonec ale zkušenému trenérovi neutekl a v roce 2011 začla jejich vzájemná spolupráce. Pod vedením Jiřího Sequenta dosáhnul David řadu hezkých úspěchů, k těm největším patří 2. místo v běhu na 400 m na MČR dorostu a stejné umístění pak přidal i v roce 2013 na domácím šampionátu juniorů v Jablonci nad Nisou. 

Rok 2013 znamenal pro Davida i první  zatím poslední reprezentační start. David běžel svou oblíbenu čtyřstovku na mezistátním čtyřutkání Česko - Maďarsko -Slovinsko - Chorvatsko a doběhl v čase 49,26 na 6. místě.

Po odchodu trenéra Sequenta do pražského resortu MV se David připravoval sám a jeho výkonnost začala stagnovat. Ne však dramaticky, dokonce se mu v letošním roce na Akademickém MČR v Olomouci podařilo vybojovat 2 bronzové medaile, v běhu na 200 i 400 metrů. Na MČR do 22 let v Hodoníně časem 48,98 s zaostal za svým osobním rekordem z roku 2014 o pouhých 12 setin !! Ve finále pak obsadil časem o 2 setiny horším 6. místo.

Od října zahájí tedy David přípravu s Vlčí smečkou a hned 7. října odcestuje s námi na první kondiční soustředění do Vysokých Tater !! Do naší skupin tak přichází po Adamu Zelinkovi, Vaškovi Vlčkovi, Tomáši Bočkovi a Tomáši Vondráčkovi již 5. čtvrtkař, který umí tuto náročnou distanci zaběhnout pod 50 sekund. Davidovi cíle pro příští rok však budou ležet ještě výše a ja mu moc přeji, aby se mu cíl se kterým do skupiny přichází i vyplnil. Že by rád ubral pořádnou porci desetinek ze svého současného osobního rekordu 48,86 s netřeba zdůrazňovat. A pokud by jeho výkon v příštím roce začínal číslicemi 47, tak by mohl hodnoti příští sezónu jako úspěšnou. Ale to už předbíhám opravdu hodně :D :D

Tak Davide, ať se Ti mezi "Vlčáky" líbí !!!!

J.V.18.9.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved