Krajské přebory pořadatelé zvládli

Jablonec n. N.  - Sedmihodinový atletický maratón „gigant“ v jablonecké hale ozdobili sportovci několika velice kvalitními výkony. - celý článek na webu deníku

Atletický oddíl TJ LIAZ uspořádal v sobotu v hale na jablonecké Střelnici „gigant“, jak atleti nazývají společné krajské přebory juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň.

Závody byly perfektně uspořádány, přestože závodící absolvovali více než 500 startů a soutěžilo se nepřetržitě sedm  hodin.
Mimo velkého počtu účastníků se závody vyznačovaly řadou vynikajících výkonů a soubojů, dokazujících, že atletika v Libereckém kraji má v mládeži zdravou a širokou základnu.

Z jabloneckých oddílů startovalo 74 závodníků, z libereckých oddílů 37, z Turnova 29, z České Lípy 27 a z Mladé Boleslavi 22.

Vynikající výkony předvedli:

V kategorii juniorů Lukáš Haloun z Turnova v běhu na 60 m, Václav Barák z Liberce v běhu na 400 m, dvojnásobný mistr republiky Sebastian Adam Helcelet z Turnova v běhu na 60 m překážek a ve vrhu koulí, Jan Hostonský z Mladé Boleslavi ve skoku vysokém.

V kategorii juniorek Barbora Procházková z Liberce v bězích na 60 m a na 200 m a Tereza Pokorná ze Cvikova ve vrhu koulí.

Dorostenci Jaroslav Brückler z Liberce v bězích na 60 m a na 60 m překážek, Jan Hrnčíř v běhu na 200 m, Martin Vinš (oba z Mladé Boleslavi) v běhu na 400 m, Tomáš Krištof v běhu na 800 m, Michal Brož (oba z Turnova) ve skoku vysokém, Karel Hromek z České Lípy ve skoku dalekém, Vojtěch Truhlář z Jablonce v trojskoku a dvojnásobný mistr republiky Jaromír Mazgal z Turnova ve vrhu koulí.

V dorostenkách čtyřnásobná mistryně republiky Amča Rappová z Jablonce v běhu na 60 m, Julie Jiravská z Liberce v běhu na 400 m, jablonecká Tereza Rožcová v běhu na 1500 m.

V kategorii žáků Jindřich Škorňa z Varnsdorfu a David Mahovský z Liberce v běhu na 60 m, Jindřich Král z Jablonce v běhu na 800 m, Hynek Bárta z České Lípy v běhu na 60 m překážek a Martin Sita z Liberce ve skoku dalekém.

V žákyních Radka Hanzlová z Jičína v běhu na 60 m a v běhu na 150 m, Petra Vítová z Jablonce v bězích na 60 m překážek a na 300 m, Olga Půčková z Nového Boru v běhu na 800 m a Veronika Süsserová z České Lípy ve vrhu koulí.

Diváci byli svědky několika napínavých soubojů.

Ve skoku o tyči skočili jablonečtí Jan Dobeš a Roman Pulíček a liberecký Václav Barák stejnou výšku, a o pořadí rozhodovaly opravy na nižších výškách.

O pořadí tří jabloneckých dorostenek Barbory Hamáčkové, Pavlíny Soprové a Kláry Michalské na medailových postech v běhu na 60 m překážek rozhodovaly setinky vteřin, a ve finále běhu na 60 m dělila vítězného Davida Mahovského z Liberce od druhého Jindřicha Škorni z Varnsdorfu jediná setina vteřiny.

Krajskými přeborníky ze stali:

V kategorii juniorů:

Lukáš Haloun (AC Syner Turnov) v běhu na 60 m časem 7,22 sec., Lukáš Hrnčíř (AC Mladá Boleslav) v běhu na 200 m v čase 23,99 sec., Václav Barák (AC Slovan Liberec) v běhu na 400 m za 50,53 sec., Jan Tomeš v běhu na 800 m za 2:01,9 min., Adam Sebastian Helcelet (oba AC Syner Turnov) v běhu na 60 m překážek časem, 8,21 sec., a ve vrhu koulí výkonem 14,05 m, Jan Hostonský (AC Mladá Boleslav) ve skoku vysokém výkonem 198 cm, Jan Dobeš (ŠAK SG Jablonec) 421 cm, Jan Mourek ve skoku dalekém skokem 611 cm a Jan Lechner (oba TJ LIAZ Jablonec) v trojskoku výkonem 13,48 m.

V kategorii juniorek:

Barbora Procházková (AC Slovan Liberec) v běhu na 60 m časem 7,93 sec. a v běhu na 200 m za 26,93 sec., Alžběta Jiravská (ABK Liberec) v běhu na 400 m za 63,77 sec., Jaroslava Koťátková (AC Mladá Boleslav) v běhu na 1.500 m časem 5:06,5 min., Barbora Procházková (AC Česká Lípa) v běhu na 60 m překážek za 9,82 sec., Berešová, Purchartová, Myslivcová, Procházková (AC Česká Lípa) ve štafetě 4 x 200 m v čase 1:51,7 min., Tereza Zajícová (AC Česká Lípa) ve skoku vysokém skokem 159 cm, Markéta Kabrnová (ŠAK SG Jablonec) ve skoku o tyči skokem 330 cm, Michaela Tvrdíková ve skoku dalekém výkonem 496 cm, Nikol Gruberová (obě ŠAK SG Jablonec) v trojskoku skokem 10,08 m a Tereza Pokorná (DDM Cvikováček Cvikov) ve vrhu koulí vrhem 12,67 m.

V kategorii dorostenců:

Jaroslav Brückler (AC Slovan Liberec) v bězích na 60 m za 7,24 sec. a na 60 m překážek časem 8,12 sec., Jan Hrnčíř v běhu na 200 m časem 23,82 sec., Martin Vinš (oba AC Mladá Boleslav) za 51,47 sec., Tomáš Krištof (AC Syner Turnov) v běhu na 800 m za 2:07,58 min., Roman Papík (AC Česká Lípa) v běhu na 1.500 m v čase 4:37,83 min., Truhlář, Kožíšek, Žižka, Spura (TJ LIAZ Jablonec) ve štafetě 4 x 200 m časem 1:35,91 min., Michal Brož (AC Syner Turnov) ve skoku vysokém výkonem 189 cm, Lukáš Kožíšek (TJ LIAZ Jablonec) ve skoku o tyči výkonem 361 cm, Karel Hromek (AC Česká Lípa) ve skoku dalekém skokem 644 cm, Vojtěch Truhlář (TJ LIAZ Jablonec) v trojskoku výkonem 13,50 m a Jaromír Mazgal (AC Syner Turnov) ve vrhu koulí výkonem 15,51 m.

V kategorii dorostenek:

Anna Marie Rappová (TJ LIAZ Jablonec) v běhu na 60 m časem 8,17 sec. a ve skoku dalekém skokem 547 cm, Julie Jiravská (ABK Liberec) v běhu na 200 m časem 28,25 sec. a v běhu na 400 m v čase 60,90 sec., Lucie Rožcová v běhu na 800 m za 2:25,28 min., Tereza Rožcová v běhu na 1500 m časem 5:06,41 min., Barbora Hamáčková (všechny tři ŠAK SG Jablonec) v běhu na 60 m překážek v čase 9,11 sec., Votočková, Soprová, Michalská a Rappová (TJ LIAZ Jablonec) ve štafetě 4 X 200 m časem 1:51,06 min., Lucie Kalousková (AC Česká Lípa) ve skoku vysokém skokem 156 cm, Nikola Kavalírová (ŠAK SG Jablonec) ve skoku o tyči skokem 270 cm, Daniela Brožová (AC Česká Lípa), v trojskoku výkonem 9,89 m a Jana Kopalová (TJ LIAZ Jablonec) ve vrhu koulí výkonem 10,60 m,.

V kategorii žáků:

David Mahovský (AC Slovan Liberec) v bězích na 60 m časem 7,80 sec., a na 150 m časem 19,07 sec., Hynek Bárta (AC Česká Lípa) v bězích na 300 m za 40,10 sec. a na 60 m překážek časem 8,97 sec., Jindřich Král (TJ LIAZ Jablonec) v běhu na 800 m za 2:16,16 min., Michal Suchý (AC Mladá Boleslav) v běhu na 1500 m časem 4:50, 70 min., Dan Viktorin (TJ LIAZ Jablonec) ve skoku vysokém skokem 150 cm, David Fisfer (ŠAK při 5.ZŠ Jablonec) ve skoku o tyči výkonem 210 cm, Martin Sita (AC Slovan Liberec) ve skoku dalekém skokem 618 cm a Hynek Šádek (AC Mladá Boleslav) ve vrhu koulí vrhem 11,02 m.

V kategorii žákyň:

Radka Hanzlová (AC Jičín) v bězích na 60 m za 8,21 sec. a na 150 m
Za 20,10 sec., Petra Vítová (ŠAK při 5.ZŠ Jablonec) v bězích na 300 m časem 45,08 sec. a na 60 m překážek v čase 9,51 sec., Olga Půčková (TJ Jiskra Nový Nor) v běhu na 800 m v čase 2:28,70 min., Kateřina Čermáková (AC Syner Turnov) v běhu na 1.500 m za 5:15,59 min., Pavlínová, Balousová, Vítová (ŠAK při 5. ZŠ Jablonec) ve štafetě 3 x 300 m v čase 2:19,27 min., Gabriela Daníčková (AC Česká Lípa) ve skoku vysokém skokem 145 cm, Hana Reznerová (TJ LIAZ Jablonec) ve skoku o tyči skokem 250 cm, Martina Hofmanová (ABK Liberec) ve skoku dalekém výkonem 512 cm, Veronika Süssnerová (AC Česká Lípa) ve vrhu koulí výkonem 11,37 m.


Pořadí oddílů:


Žactvo: 1. ŠAK 5. ZŠ Jablonec 86 bodů, 2. AC Česká Lípa 67 bodů, 3. TJ LIAZ Jablonec 44 bodů, AC Sl. Liberec 44 bodů, 5. AC Ml. Boleslav 42 bodů, 6. AC Syner Turnov 37 bodů.

Dorost: 1. TJ LIAZ Jablonec 81 bodů, 2. AC Česká Lípa 79 bodů, 3. AC Sl. Liberec 60 bodů, 4. AC Syner Turnov 60 bodů, 5. AC Ml. Boleslav 28 bodů, 6. SK Jablonné v Podj. 27 bodů.

Juniorstvo: 1. SG Jablonec 68 bodů, 2. AC Sl. Liberec 58 bodů, 3. TJ LIAZ Jablonec 56 bodů. AC Česká Lípa 51 bodů, 5. AC Syner Turnov 49 bodů, 6. AC Mladá Boleslav 31 bodů.

Celkem: 1.AC Č. Lípa 197 bodů, 2. TJ LIAZ Jablonec 181 bodů, 3. AC Sl. Liberec 161 bodů, 4. AC Syner Turnov 127 bodů, 5. ŠAK SG Jablonec 113 bodů, 6. AC Ml. Boleslav 101 bodů.

 

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved