Již jen výkonostní "paběrkování" připomínají poslední závody naší skupiny v této atletické sezoně. Přesto se tu a tam některý z členů skupiny blýskne ještě zajímavým výsledekem. Nicméně většina atletů naší skupiny, již téměř 3. týden trénuje v jakémsi ekonomickém režimu a tak se o tréninku nedá prakticky  ani mluvit. A není se co divit, po náročné sezoně si musí i mladý organismus dostatečně odpočinout a přpravu na tu letošní začínáme nezvykle brzy!!  Po mém návratu z dovolené v Turecku se sejdeme k prvnímu společnému tréninku již 3.10.2012 a v neděli 7.10. odjedeme společně s naší spřízněnou skupinou z Jablonce nad Nisou na prvé kondiční soustředění do oblíbené destinace Vysoké Tatry - Štrbské pleso. 

 O tomto týdnu se na start postavili již jen Simona SEDLÁČKOVÁ a Tomáš s Vaškem. Ve čtvrtek se v Hradišti konalo krajské kolo CORNY a při něm byly nepostradatelnýmí oporami svých školních ústavů všichni výše jmenovaní. Simča s Bočou patřily dokonce v dresu hradištského gymplu k nejlepším závodníků celého krajského kola. Simča pro sebe a svůj tým získala za dvě vítězství v běhu na 60 m (8,23 s ) a 200 m (26,93 s PB) celkem 1407 bodů a také pomohla výrazně svým běženým úsekem k vítězství štafety.

Tomáš BOČEK, sice prohrál  na čtvrtce o 3 setiny s dalším hradištským atletem Honzou Moštkem, ale přidal vítězství na stovce (11,41 s) a  pro gymnázium získal v individuálních disciplínách 1490 bodů-nejvyšší bodový zisk toho dne vůbec. Na čtvrtce dosáhl času 50,48 s což není pro Boču na konci špatný výsledek, těsná porážka (již druhá v pořadí) od na podzim ve výborné formě běhajícího Honzika Moštěka jej ale asi mrzí... 

Po týdenní viróze si svou poslední čtvrtku střihl ještě i Vašek VLČEK,který i po nemoci obětave nastoupil ke startu, aby gymplu staroměstskému nakonec pomohl k hezkému druhému místu v celkovém pořadí. Zatímco ale o týden dříve na okresním kole Vašek překypoval energií, nyní mu jej nemoc již definitivně vzala a musel vzít zavděk třetím místem, ale v pořád slušném čase 50,82 s...

Se sezonou se nějak nechtěla rozloučit Simča, která nastoupila ještě na druhý den ke sprinterskému trojboji a ten v kategorii žaček s přehledem vyhrála, když v silném protivětru dosáhla časů : 60 m (8,43) - 100 m (13,25 s) ale na dvoustovce nový osobní rekord 26,82 s.A tak se nakonec Simča vítězstvím a novým osobním rekordem důstojně rozloučila s uplynulou sezonou i žákovskou kategorií.

Sezona 2012 je tedy pro všechny definitivně minulostí. Nyní vše zkonsolidujeme (ve skupině dojde k několika drobným změnám),zhodnotíme uplynulý atletický rok (myslím, že pro naši skupinu hodně úspěšný) a pustíme se s vervou do nové práce na sezonu příští, od které očekáváme ještě více, než od té letošní.

 

Z Turecké riviéry 29.9.2012

J.V.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved