Poslední z mistrovských závodů v halové sezoně absolvovala Amča ve skoku dalekém

V konkurenci dospělých závodnic byla nejmladší z dálkařek ve startovním poli. Amča trpěla velkou nervotzitou a trémou neboť mezi dospělými na Mistrovství republiky startovala poprvé a cítila (jako ostatně vždy) velkou odpovědnost. Tím mi trošku narušila mé představy neboť jsem předpokládal, že v závodě, kde na ní nebude tlak v očekávání úspěchu, může skákat uvolněná a s radostí.

Bohužel nebylo tomu úplně tak. V rozeskakování jsme se jako již tradičně nemohli vejít do rozběhu a třikrát přešlápli a to o dosti velký kus. Následovalo posunutí rozběhu dozadu a další přešlap.... Po třech zkušebních rozbězích jsme měli rozběh již o tři stopy dozadu a v prvním pokuse jsem věřil v úspěšný skok. Následoval však  obvyklý přešlap a Amča byla na pokraji zoufalství, což bylo vidět ve druhém skoku, který sotva doběhla do blízkosti prkna a odrazila se dvě stopy před prknem - výkon 497 cm nebyl rozhodně výkonem, který by Amča chtěla mít jako jediný v zápise soutěže.

Do třetího pokusu tedy dala maximum a byl z toho nakonec skok 545 cm a deváté, nepostupové místo. Bohužel, měli jsme dle mého přesvědčení na víc.

Problém s rytmem před odrazem je v současné chvíli náš největší problém v dálce a tak nezbude než se na něj v přípravě na jarní sezonu zaměřit.

Těmito závody skončila andílkům závodní halová sezona a Amča se v příštím týdnu připojí ke zbytku skupiny, který již pilně maká na základech formy pro jaro.

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved