Dva týdny před MČR běžel Zdeněk STROMŠÍK svou nejrychlejší tréninkovou stodvacítku !!!

Dneska by to šlo.... Takovou větu jsme v dobách hluboké totality  používali, když byl hezký den, svítilo sluníčko a každý se dovtípil co jsme měli na mysli ...  Stejnou větou na která se mi dnes drala do úst jsem ukončil i dnešní trénink, který patřil bezesporu k nejpovedenějším v celém roce. 

S vyjímkou Majky ŠIMLOVIČOVÉ, která dnes odtrénovala vyjímečně na Slovensku a Kačky VÁVROVÉ, která stále ještě pode svých slov cítí namoženou nohu, která jí indisponovala na MČR v Třinci se dnes na tréninku dařilo celé skupině. Vaškova achilovka se také  začíná umoudřovat a svědomitě ukrajoval dávky v oblasti OV, ostatní měli na programu trénink akcelarační a posléze i rychlostní vytrvalosti. A právě oblast RV mi dnes udělala nezištnou radost.

K tréninku dnes  v Uherském Hradišti vládlo pro sprintery takřka ideální počasí. Teploty, které dosahovaly ke 30 C ochlazoval příjemný vítr do zad a na tréninkových časech to bylo znát.

Štěpánka KOLÁŘOVÁ, na kterou čeká žákovský vrchol až na podzim, předváděla společně se Simonou SEDLÁČKOVOU tréninkové osobáky a 80 m a 120 m distanci proťaly ve shodných časech 9,9 a 14,8 s. Moc  a moc mne to těší zejména u Simči, která léčba boreliózy antibiotika očividně zabrala a to se konečně začíná projevovat i do, zatím alespoň tréninkových ukazatelů. Simona dnes běhala až o sekundu lépe než před zahájením léčby !!!( pro upřesnění, mé tréninkové časy měřím, vždy na první došlap a tak bývají zpravidla o 0,4 s rychlejší než výsledek s elektronickou časomírou).

Zahanbit se nenechal ani  hradištský objev letošní sezóny Adam ZELINKA  a i on se prezentoval nejlepším tréninkovým výsledkem své krátké kariéry, když 80 běžel za 8,6 a 120 m proťal za výborných 12,6 s .

No a nakonec Zdeněk STROMŠÍK. Nejrychlejší český sprinter roku 2013 má za sebou velmi vydařený tréninkový týden a jeho forma roste doslova před očima. Dnešním tréninkovým výsledkem naznačil, že by na úspěšný rok 2013 mohl nejen navázat, ale dokonce jej i předčít. Každpopádně dnes na stodvacetimetrové trati Zdeněk překonal své dosavadní tréninkové maximum z letočního dubna, kdy ve španělské Calelle na supertvrdém mondu běžel za silné větrné podpory 12,14 s , pak přišlo olomoucké zranění hned při prvním letošním startu. Dnes v Uherském Hradišti tréninkové maximum doslova smazal a z času 11,87 s a z jeho běžeckého projevu mi naskočila husí kůže. Výkonostní cíle, které jsme si stanovily pro letošní rok se zdají být opě reálné.

První důkaz o tom můžeme přinést již v úterý na mítinku v Kladně. Tamní ovál patří k těm rychlým a pokud bude spolupracovat počasí, mohly by se dít věci 

J.V. 18.7.2014

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved