Zdendova obhajoba, Adamova premiéra...

Již za dva dny začne vrchol domácí halové sezóny - MČR dospělých. Po 12 letech s vrací do ostravských Vítkovic a Atletika s radostí samozřejmě i tady bude mít své zástupce.

Mistrovský titul z loňského roku přijede do Ostravy obhajovat Zdeněk STROMŠÍK. Ten se sice hned při prvním úvodu sezóny zranil, ale  jeho forma utěšeně roste a zdá se, že by mohla vygradovat v pravý čas. Pro 19 letého sprintera  to bude  již 4. domácí čampionát dospělých a při všech startech dokázal postoupit do 8 členného finále. V roce 2011 skončil v chledném finále v Brně na 8. místě, o rok později ve Vyškově už skončil na nevděčném 4. místě, když od medaile jej dělily pouhé 4 setiny sekundy, no a vrchol přišel vloni Táboře, když ve skvělém souboji s Pavlem Maslákem, dokázal vybojovat mistrovský titul v české juniorském rekordu 10,32 s a tímto časem se zařadil mezi nejlepší juniorské sprintery planety roku 2013 !! Ani letos, i přes problémy v přípravě, by se Zdeněk nerad vracel ze severu Moravy s prázdnou. Současně se jedná o poslední možnost vybojovat si účast ne ME v Curychu.....

Zatímco Zdeněk se na šampionátu dospělých může cítit, přes svůj nízký věk jako "starý mazák" pro 22 letého Adama ZELINKU se bude jednat o premiéru na českém mistrovském šampionátu vůbec.. Adam, který s atletikou začal teprve v březnu letošního roku, předvedl za 5 měsíců neuvěřitelný výkonostní progres a jeho osobní rekordy na dvoustovce (22,16 s) a čtyřstovce (49,67 s) už budí respekt. Adam začne první den čtyřstovkou a tu hodlá tentokrát opravdu pořádně rozběhnout! Že se nemusí obávat udržet rychlejší tempo hned od začátku, svědčí i poslední úterní trénink, kdy 2 x 250 m s 15 minutovým intervalem zaběhl v časech 28,7 s - 28,0 s (!!) a takový výsledek zadává pádný důvod k úvahám nad velice kvalitním časem. No každopádně Adam nemá co ztratit a může si své první mistrovské republiky pořádně užít. Zkušenostu tu získané, se mu budou v příštím roce moc amoc hodit.

Naopak přihlášený a technickým delegátem k závodu vybraný náš třetí zástupce Václav VLČEK se nakonec závodu nezúčastní. Vašek zanícenou achilovku stále cítí a jeho ambice budou směřovat k Mistrovství republiky "22", které se bude konat o měsíc později v Jablonci nad Nisou.

 J.V. 31.8.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved