Zdeněk STROMŠÍK se po dvou týdnech postaví na start !!!!

Včerejší dopolední trénink byl pro další vývoj sezóny Zdeňka STROMŠÍKA rozhodující !!!. Zdeněk  před dvěma týdny na Zlaté tretře krátce po doběhu do cíle, ucítil lehké píchnutí v oblasti dolní hlavy bicepsu femoris. Žádné z lékařských vyšetření, včetně toho na fyzioklinice docenta Koláře, nepotvrdilo poranění, přesto však si Zdeněk nebyl jistý a v postiženém místě cítil nepříjemný tlak. Po ošetření krevní plazmou na klinice v Praze, obtíže zcela vymizely a Zdeněk absolovoval svůj první rychlostní trénink v maximální zátěži, zcela bez potíží a v navíc ve velmi uspokojivé kvalitě. Zdá se, že 10 denní výpadek nezanechal na jeho výkonosti žádné negativní stopy a tak se již tento víkend může Zdeněk postavit znovu na atletický ovál.

Ty dva týdny, kdy Zdeněk nezávodil, nás samozřejmě mrzí. V ideálních podmínkách se běhalo především v Sankt Poeltenu a také v Praze na Odložilově memoriálu. V termínovce to byly právě tyto termíny, na kterých jsme chtěli pokořit požadované limity, opravňující Zdeňka k účasti na ME v holandském Amsterdamu. Časy 10,38 v individuální disciplíně i požadovaných 39,40 s pro štafetu jsou rozhodně v našich možnostech, ale na kdyby se nehraje a Zdeněk, ve štafetě společně se svými parťáky tuto skutečnost musí potvrdit v závodě. Čas neúprosně letí a jaké jsou tedy naše plány ??

V sobotu by měl Zdeně startovat mimo bodování při 3. kole I. národní ligy na rychlém oválu v Třinci, v neděli se pak koná  extraliga v Kolíně, kde poběží minimáně svůj 4. úsek s reprezentační štafetou !!! A za týden již se koná vrchol domácí atletické sezóny v Táboře. Na jihu Čech se Zdeňkovi daří, vždyť jeho osobák pochází právě odtud. Čas 10,32 s stále platný český juniorský rekord a 6. nejrychlejši českou stovku historie zaběhl Zdeněk právě v Táboře  na MČR dospělých a vybojoval po nádherném souboji s Pavlem Maslákem svůj první titul mezi seniory !!! Určitě bychom se nezlobili, kdyby se historie opakovala :)

J.V.9.6.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved