O domácí tituly do Stromovky...

Po, pro nás vydařeném mládežnickém šampionátu v Ostravě, se atletický "kolotoč" přesune do pražské Stromovky, kde vyvrcholí domácí halová atletická sezóna. Vlčí smečka posílá do bojů své 4 zástupce a ještě nikdy členové naší skupiny, nestáli před vypuknutím mistrovské soutěže, tak vysoko ve startovním poli, jako je tomu letos. Zda budou tyto ambice naplněny, ukáže už nadcházející víkend.

Horkým favoritem na domácí titul je ZDEŇEK STROMŠÍK. Zdeněk je v domácích průběžných tabulkách v běhu na 60 m českým lídrem. Časem 6,70 s kraluje nejen domácím tabulkám, ale hlavně jej jen jedna jediná setina jej dělí od limitu ČAS, opravňující jej ke startu na HME v Bělehhrdě !!! Limit EAA v hodnotě 6,74 s (tzv entry standart), překonal Zdeněk letos již celkem 4 x, ale oproti našim východním sousedům na Slovensku, či jižním v Rakousku, kde 6,74 otevírá domácím atletům cestu do Bělehradu, v Česku musí čeští sprinteři běžet ještě o 5 setin sekundy rychleji, aby se do srbské metropole podívali. Pevně věřím, že se do Zdeňkovi v sobotu podaří a na halový evropský šampionát ve středu s výpravou odcestuje,,,

Po mládežnickém šampionátu v Ostravě své postavení před MČR dospělých výrazně vylepšila KATEŘINA VÁVROVÁ. 18 letá juniorka dosáhla ve Vítkovicích vynikajících časů na 60 a 200 a to jí mezi českými ženami katapultovalo pořádně vysoko. A tak se zdá skoro až neskutečné, že do závodu na nejkratší sprintrské distanci vstupuje Kateřina se 4. nejrychejším časem 7,52 s a na dvoustovce je dokonce s 24,26 s 3. (!!) nejrychlejší ženou ve startovním poli. Rychleji letos běžely jen mistryně světa ze 400 m př. Zuzana Hejnová (24,14) a Barbora Procházková (24,17). V obou případech je prvotní cíl postup do finále a dál se uvidí.

Bez šancí na finálové umístění není ani "drzý mladíček" HONZA VÁCHA, který je přihlášen k sobotnímu závodu na 60 m. Jeho letošní nejlepší výkon má hodnotu 6,95 s a to jej zařazuje ve startovním poli papírově na 8. místo. Honza letos běhá velmi vyrovnaně a  vyhecovaná atmosféra národního šampionátu, by mu mohla pomoci  ke kvalitnímu výkonu. Finálová účast 2 sprinterů v dresu Slovácké  by byla pak nesporným úspěchem. Pole je ale hodně ale hodně vyrovnané,  rozhodovat budou, ostatně jako vždy na této distanci, setiny.

Na osobní rekord bude chtít jistě útočit čtvrtkař DAVID CESAR. Ten letos předvádí kvalitní a stabilizované časy a ve 24 členném poli přihlášených atletů, jej zařazuje jeho letošní maximum 49,46 s  na 11. místo. Čtvrtka je hodně našlapaná, na startu, kromě Pavla Masláka, který poběží dvoustovku, budou všichni kandidáty účasti štafety na HME a tak postup do 6 členného finále, asi není reálný, nicméně David umí na velkých závodech pořádně zatáhnout a nový osobní rekord by byl přiměřenou odměnou, se kterou by byl jistě spokojený David i samotný trenér.

TAK DRŽTE PROSÍM NAŠÍ VLČI SMEČCE O VÍKENDU PALCE !!!!

P.S. Přímo v akci můžete české atlety sledovat i v přímem TV přenosu na ČT SPORT.

J.V. 23.2.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved