Vítr srážel sprintery !!!

V Uherském Hradišti a v BřeclavI proběhlo 2. kolo národních lig dospělých. My jsme tentokrát do bojů o ligové body poslali jen 2 své zástupce. Dorostenku Štěpánku KOLÁŘOVOU a dorostence  Honzu VÁCHU. Oba si vedli úspěšně a patřili k největším oporám týmů Slovácké.

Štěpánka KOLÁŘOVÁ si musela už od čtyřstovky trochu odpočinout a zvolila tentokrát klasickou sprinterskou kombinaci 100, 200 x 4 x 100 m.  A vedla si nečekaně úspěšně. Vyhrála svůj rozběh stovky v čase 12, 71 s před Lenkou Brázdilovou (12,83 s)  a postoupilado 6 členného finále. V něm pak Štěpánka obsadila pro ni výborné 4. místo,  v čase už o něco horším 12,91 s .Údaj od větroměru sice mluví o bezvětří, všechny závodnice mně však potvrdily, že běžely proti silnému protivětru. Tomu odpovídají i časy všech aktérek finále.

Nejinak tomu bylo i na dvoustovce, Kde si Štěpáánka za výkon 25,80 s odnesla z Břeclavi opět 4.místo a dalších 7 bodů. Vítězná Denisa Bučková vyhrála za 24,93 s , druhá byla Sára Polyaková hostující za Uherské Hradiště, která běžela 25,24 s a 3. místo si odnesl objev letošní sezóny Barbora Malíková, která uhájila bronzový post před Štěpánkou za 25,46 s .  Jen připomínám , že opavská žákyně běžela už letos čtvrtku za neskutečných 54,85 s a tímto časem figuruje 15 letá žačka na druhém místě mezi českými ženami a mezi evropskými dorostenkami najdeme její jméno na 2. místě !!!!!

Své úspěšné břeclavské tažení završila Štěpánka svým členstvím ve štafetě, kde kvartet Slovácké ve složení Polyaková, Brázdilová L, Resslerová, Kolářová si doběhl pro 9 bodový zisk za 2. místo ve vynikajícím čase 48,28 s !!!!

Štěpánka získala celkem 16,25 bodu a tímto bodovým ziskem byla 3. nejplatnější členkou družstva žen, které ve 2. kole NL obsadilo ziskem 118 bodů 4. místo .

Vítr nepřál bohužel ani sprinterům v Uherském Hradišti, kde o body v soutěži druhé národní ligy bodoval Honza VÁCHA. Krátký sprint je tradičně ozdobou týmu ze Slovácka a nejinak tomu bylo i tentokrát. V protivětru -1,5 m/s nakonec zvítězil Honza VÁCHA za 11,25 s o setinu před výborně běžícím Erikem Jelínkem , který si zaběhl osobní rekord !!! Oba borci jsou schopni již nyní běžet za ideálních klimatických podmínek pod 11sekund !!! Honzovi by se to mohlo povést již příští týden na Olympic Hopes .

Na dvoustovce Honzovi hned po startu ujely bloky (něco podobného se stalo v UH i minulý rok Zdeňkovi Stromšíkovi ) a po startu získal poměrně značnou ztrátu a v protivětru přes 3m/s už silného soupeře Štěpána Voborníka z Hodonína nestíhal a spokojil se s druhou pozicí a 9 body v průměrném čase 22,80.

Obětavě nastoupil Honza i ve čtvrtkařské štafetě, kde běžel velmi slušně 2. úsek. Štafeta "mladých pušek" ve složení Jánoš,Vácha, Romanchenkov, Majerčák pak časem v oblasti 3.36 min. jasně předčila své kolegy z týmu složeného ze starých mazáků :)

Honza přispěl do bodové pokladnice 22,75 body a byl druhým nejpilnějším sběračem boodů družstva Slovácké """ !!! Celkové pořadí družstva a oficiální časy nejsou bohužel ještě ani 4 hodiny po skončení závodů na serveru atletika.cz k dispozici :((((

PS: Tak družstvo nakonec skončilo 3. se 178 body za týmy Hodonína 192,5 bodu a Přerova , který získal o půl bodu méně, než vítěz 2 . kola. Dnešní výsledek družstvu mužů upevnil naději postup do kvalifikace o 1. ligu, která se bude konat u vítěze skupiny F 17. září.