Kačka VÁVROVÁ okouzlila svými výkony Palackého vrch !!!!!

Po dva dny se konal v překrásném sportovním areálu Pod Palackého vrchem největší žákovský evropský atletický mítink EKAG (European Kids Athletics Games). Letošního ročníku se zúčastnilo více jak 1 000 (!!!) účastníků ze 14 evropských zemí. V této ohromně silné konkurenci zazářila obě naše děvčata Kačka VÁVROVÁ a Simona SEDLÁČKOVÁ.

Doslova historický úspěch se povedl té mladší z obou děvčat - Kačce VÁVROVÉ. Ta znovu potvrdila svůj nesporný a veliký atletický talent a svým projevem si podmanila a okouzlila všechny přítomné. Kateřina, v posledních 3 měsících neustále bojovala nejprve s virovými onemocněními s nezbytným braním antibiotik a poté zraněním v podobě naštípnutého  zápěstí, kdy tato rtutovitá dívenka spadla na kole..... V poměrně krátké době se tréninkem dostala opět do neuvěřitelné formy a tu prodala bezezbytku na nejdůležitějším žákovském závodě podzimu.

Nejdříve v úterý, zcela suveréně postoupila z více jak 90 účastnic do hlavního finálového běhu A na 60 m. V něm si tato dívenka(roč. 1998) poradila zcela bechderoucím a mazáckým projevem s nervozitou i zkušenějšími soupeřkami a v protivětru (-0,5 m/s) zvítězila v novém osobním rekordu 7,95 s !!!

O den později korunovala své vystoupení na letošním ročníku EKAG vítězstvím v běhu na 300 m, když za svými zády nechala velkou favoritku, této disciplíny Elišku Florinovou z Brna , která letos získala na MČR žactva v této disciplíně stříbrnou medaili. Kaččina soupeřka již letos běžela čas 39,76 s (!!!) což je mimochodem historicky 3. nejrychlejší žákovská třístovka všech dob !!! Vítězství v přímém souboji nad tak kvalitní soupeřkou je Kaččiným velikým úspěchem a Kačka znovu potvrdila, že strašně nerada prohrává a to s kýmkoliv a kdekoliv. Kačka dosáhla vítězství za deště ve velice kvalitním čase 41,68 s a pokud nepovolí v tréninku může v příštím roce atakovat dokonce i český žákovský rekord !!!

V ohromné konkurenci se prosadila i o rok starší Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta sice zůstala malinko ve stínu ohromného úspěchu Kačky, ale i ona o sobě dalo hodně hlasitě vědět. Na medaili si sice tentokrát nesáhla, ale v běhu na 60 m, kde na startu byly všechny medailistky z letošního MČR obsadila v čase 8,11 s skvělé, ale nevděčné 4. místo !!!!  Na medaili jí chyběly pouhopouhé 2 setiny (!!) sekundy   Zvítězila Zdeňka Seidlová v čase 7,90 , před Luckou Zlatníkovou z Olomouce 7,90 3. skončila Erin Newsome z Británie - 8,09 s. Až na 7. místě doběhla mistryně ČR a česká rekordmanka Veronika Paličková z Hodonína, která měla kolizi krátce po startu a velkou ztrátu i přes ohromující finiš, se jí již nepodařila dohnat....

Simona pak o den později nastoupila na tarť, kterou moc v oblibě nemá, ale její obavy se ukázaly jako zcela neopodstatněné, poněvadž v početném poli závodnic skončila v celkovém pořadí na výborném 7. místě, když překonala svůj dosavadní osobní rekord o více jak 2 sekundy. Simča předvedla statečný a nebázlivý výkon a odměnou za  její nasazení byl čas 43,75 s !!!

Oběma holkám GRATULUJI k výborným výsledkům a skvělé reprezentaci mateřského oddílu i sdružení Atletika s radostí !!!!!