Výrazné zlepšení absolutního maxima na 300 metrů zaznamenal Vojta Karásek.

Seriál halových střed se naplno rozjel a při druhém díle těchto tradičních halových závodů, které se odehrávají vždy večer, uprostřed týdne jsem čekal na výsledky andílků.

Tuto středu jsme pojali jako spíše sprinterskou včetně naší běžkyně Lindy a vesměs jsme zvolili tratě kratší - ponejvíce 60 m a oblíbenou třístovku.
Na třístovku se těšily hlavně Mladé Pušky, které letos čeká již o sto metrů delší trať. V tomto světle vidí najednou tuto trať - kratší o 100 metrů jako vysoce komfortní.
Také Linda se těšila na jeden okruh v jablonecké hale a jejím cílem bylo překonat osobní rekord, který z loňské halové sezony činil 44,46.

Ode všech jsem pak očekával posun také na sprintérské trati, neboť jsme trošku odpočinuli.
Bohužel šedesátka byla pro všechny prokletá. Kromě Klárky Michalské, která posunula osobák již na dohled hranice osmi vteřin - 8,07 se nikomu zvlášť nedařilo.

Výkony 7,60 - Val, 7,68 - Vojta Karásek, 8,59 - Linda, 8,33 - Kačka a 8,14 - David, zaostali trošku za mým očekáváním.
U všech jsem pozoroval při běhu možná příliš snahy a z toho pramenila i značná křečovitost běhu.

Zlepšení nastalo na třístovce. Linda začala sérii zlepšování osobních rekordů. Vystartovala velmi odvážně a pustila se do souboje s českolipskou Šárkou Kalvovou. Tato běžkyně s výrazně lepší šedesátkou (8,22) měla s naší půlkařkou hodně práce. Linda od začátku vedla a teprve v posledních 50 metrech se rychlá českolipská atletka dokázala před Lindu dostat.Tento souboj vynesl Lindě nový osobní rekord na této trati v hodnotě 43,82.

Nejlepšího výkonu na trati 300 metrů dosáhl pak Vojta Karásek, který v bratrovražedném souboji s tréninkovým kolegou Valeriym Hresem nakonec zvitězil v čase 38,02. O 2 setinky tak zaostal za svým cílem - pokořit hranici 38 vteřin.
Přesto je to zlepšení osobáku o více jak 8 desetin a navíc ve zrádných jabloneckých halových zatáčkách.

Na Valovi bylo vidět, že nemoc, kterou prodělal předminulý týden jej poznamenala více než jsme očekávali. Přesto ho musím i vzhledem k výše uvedenému pochválit za výkon 38,22.

David Aljančič se na třístovce také činil. Nepodařilo se mu však splnit cíl, kterým bylo zaběhnout tuto trať pod 40 vteřin, čas 40,61 přeto dává naději, že by to mohl již brzo dokázat.

Za zmínku pak stojí také překážky Klárky Michalské 8,89 - poprvé v této sezoně pod 8,90 a další zlepšení letošního času.

V sobotu čekají prakticky celou skupinu krajské přebory dospělých jednotlivců, kde si zazávodíme v dalších disciplínách. Jsem zvědav na šedesátku a dvoustovku Mladých Pušek a také na čtvrtku Lindy. Vojta Truhlář a Klára se postaví do sektoru trojskokanů a Klára se bude snažit dále zlepšit své maximu také na překážkách.
 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved