Maturita se vším všudy - aneb jak jedna zkouška ovlivní výkonnost....

Druhé sobotní kolo V Hradci Králové, přineslo osobní rekordy, ale také druhá místa v jednotlivých soutěžích.

Tuto sobotu nastupovali andílci opět, tentokrát v plné sestavě, k ligovému kolu. K závodění se vrátila Klára Michalská, která posledních 14 dní řešila jak maturitu, tak nepříjemné zdravotní komplikace, kdy jsme museli nasadit i antibiotika.
V pátek odpoledne Klára ohlásila výborný výsledek maturity a přidala se tak k Amče Rappové, která zkoušku dospělosti ukončila již minulý pátek.
Obě děvčata odmaturovala na samé jedničky a tak dokázala, že mají ambice nejen na poli sportu.

Amča odmaturovala na gymnáziu a již má nyní má díky skvělému prospěchu a také sportovním úspěchům zajištěno místo na 3.lékařské fakultě v Praze bez přijímaček.
Klára ukončila uměleckou průmyslovku, obor reklamní grafika a také ona má již místo na vysoké škole. Další její studium bude  pokračovat v Liberci - obor textilní návrhářství, kde bude mít snad možnost uplatnit své výtvarné nadání.

Musím říci, že na výkonnosti obou děvčat se maturitní vypětí podepsalo. Amča Rappová to odnesla již minulý týden, kdy její projev by se dal jednoznačně charakterizovat jako "nohy v medu".
Během týdne jsme pracovali na oživení a jsem docela spokojen se stavem do kterého jsme se dostali. Zdá se, že návrat do formy z haly nemusí bý nereálný.

Klára Michalská však tahala nohy z medu tuto sobotu.
Nejdříve 100 m překážek - pro mně až záhadně jsme se v silně obsazeném běhu umístili na třetím místě. Ještě větším překvapením pak pro mně byl výsledný čas - vylepšení osobního rekordu o 2 setiny. Klára to komentovala tak, že se cítila na čas asi tak 15,50. Někdy jsou pocity liché.
Výborný výkon předvedla vítězka běhu Karolína Hlavatá, která aspiruje na splnění limitu pro Mistrovství světa juniorů. Čas 13,99 byl jen 9 setin za nominačním limitem. Velmi dobře zaběhla také Bára Hamáčková, jež rok po svém odchodu ze sportovního gymnázia nyní ukazuje, že tréninkem lze dosáhnout i zlepšení výkonnosti ! Jejích 14,31 je dalším vylepšením osobáku během 14 dní.

Co se týká trojskoku to již byl jiná píseň - smutá. Bohužel zde se únava posledních dních, nevyspání, nemoc a antibiotika projevily naplno. Po čtvrtém pokuse jsme to s výkonem 11,95 zabalili. S trojskokankou Klárou, tak jak ji všichni znají to tentokrát na sektoru nemělo nic společného. Bez síly, bez odrazu, prostě 11,95 - bez komentáře. Jediné co hrozilo, bylo zranění a tak jsme tzo zabalili a budeme se soustředit na další závody.

Amča Rappová
během týdne potrénovala a pomalu se jí začíná vracet síla. Bylo to znát na projevu. Jejich 12,41 na stovce a 553 v dálce ukazují zlepšení.

Bohužel v obou případech zakusila Amča porážku od dravého mládí, které nikoho nešetří. Stejně tak jako Amča před pár lety. Na 100 m nás porazila Míša Bičianová a v dálce nestačil náš výkon na Kačku Hýskovou. Obě žákyně Liazu. Mladé, dravé a nadané. Obě nyní nastupují na střední školu a tak jim přeji stejné množství úspěchů jako jich během studia zvládla Amča.
Věřím, že jsme letos zdaleka neřekli poslední slovo. Maturirta si svou daň vyžádala ale jedem dál a Amča je rozhodnuta ještě ukázat své kvality.

Úpěchem bylo vystoupení Lindy Mejstříkové. Linda se rozhodla v závodech potvrzovat své výkony, které podávala na jarním soustředění v Itálii. V minulém kole v Jablonci v rychle rozběhnutém závodě poprvé překonala hranici 2:20 a zlešila si OR téměř o 3 vteřiny na 2:17,30. V Hradci chtěla svůj výkon z minulého týdne potvrdit a tentokrát to byl jiný závod.

Na rozdíl od Jablonce se začalo velmi pomalu, prvních 200 m 33, šestistovka přes 1:43. Na posledních 200 metrech se však začalo zrychlovat. Měl jsem obavu jak to Linda zvládne a musím smeknout. Potvrdila výkonnost a časem 2:17,78 se v úplně jiném závodě opět dostala hluboko pod 2:20. Linda pak pro družstvo ukořistila body ještě na 400 metrů a v rámci štafety na 4x400 metrů. Čtvrtka je pro Lindu v kombinaci s půlkou v jednou kole, přeci jen dost náročná a tak se zatím nedaří dostat se pod hranici 60 vteřin. Věřím, že příští týden, kdy se na tuto trať zaměříme již tato hranice neodolá.

Tak jako holky mi dělaly celkem radost, bohužel Dominik Žižka mi dělá starosti. Dominik strávil minulý týden na cyklokursu se školou a jeho výkon na 400 metrů tomu odpovídal. Čas 53,41 není věru výkon se kterým by Dominik mohl být spokojen.
Filip Spura startoval v tyči a přinesl družstvu potřebné body. Posílil také obě štafety a ukázal, že je atletem který má týmového ducha a pro družstvo je ochoten se vyždímat.

Blíží se nám pomalu Mistrovství republiky a tak pomalu začneme brousit formu k tomuto vrcholu jarní části sezony.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved