Čtyři medaile Ondry Rappa a dvě zlaté štafety - tak to je účet andílků z Mistrovství republiky žactva v Olomouci.

Po sobotní parádě štafety na 4x60, jsme v neděli přijížděli na stadion v Olomouci v dobré náladě. Čekalo nás finále Valeriyho Hrese na 300 metrů, štafeta na 3x300 metrů a starty Ondry Rappa ve výšce a zvláště pak v dálce.

Začnu netradičně od konce...

Štafeta na 3x300 tentokrát složená pouze z andílků vystartovala Vojtou Karáskem velmi dobře. Zavěsili jsme se za štafetu Slavie a předávka na Ondru Rappa proběhla bez problémů. Ondřej vyrazil spíše zvolna, snažil jsem se jej upozornit, že tímto tempem mu Slavie brzy uteče. Ondřej v druhé polovině svého úseku však výrazně zabral a dostal se na čelo. Předávka na našeho finišmana Vala Hrese proběhla prakticky současně se slávisty. Valeriy začal také pomaleji ovšem své tempo stále zvyšoval. Slávistický Slavíček však zaujal první místo a Val se dotahoval jen velmi zvolna.
V posledních metrech však velice odhodlaně zaútočil a o malinký kousek donesl štafetu do cíle jako první !

Druhá zlatá štafety na tomto mistrovství ! Tak to je tedy velká paráda. Štafeta složená z andílků neprohrála letos na Mistrovství ani jeden závod a sesbírala všechny tituly od haly až venkovnímu mistrovství.

A teď si povíme přiběh o tom jak šel Ondra Rapp do Olomouce na medaile !

Když jsme si na podzim stanovili výkonostní cíle a u Ondry byl v kolonce dálka výkon 6 metrů, možná to působilo trošku odvážně. Ovšem jak tehdy pronesl Ondra nemůžeme mít malých cílů. Na druhou stranu pokud by mi někdo řekl, že Ondřej přiveze medaili z Mistrovství republiky z výšky asi bych mu nevěřil.

Ondřej nastoupil do výškařského sektoru bez velkých ambicí s cílem vylepšit si osobní rekord.
Když však asi po hodině na sektoru byl v soutěži pouze se dvěma dalšími výškaři, kteří byli o dvě hlavy vyšší než on a na kontě skočeno 178 (o 4 centimetry více než sám měří) byla tady první bomba ! Ondra sebral svou první individuální medaili na Mistrovství republiky.

No co teď ? Jdeme na na dálku. Při prvním pokuse byla na Ondrovi vidět nervozita. Přesto zcela jistě zajistil finále, výkonem 584. Pak si bežel na vyhlášení pro bronz z výšky.

A potom již začala soutěž !
V druhém pokuse 595 - druhé místo. Poté začali skákat také soupeři a Ondra se dostal na třetí místo. Na které bylo nutno překonat 607. Ve třetím pokuse 605 nestačilo. Ondra působil na sektoru zkušeně. Pracoval s délkou rozběhu, koukal na vítr. Zvládl také dokonale práci s publikem, které si roztleskával dle potřeby. V šesté serii Ondra zaútočil - trošku jsme zariskovali s rozběhem. Rozběh vystupňovaný, dynamický odraz a..... 625 !!

Ondra má stříbro z Mistrovství republiky ve skoku do dálky !!

Je to tak trošku sladký příběh, ale on si ho Ondřej zaslouží. Je to sice mnohdy lump, ale správnej kluk který má rád atletiku a nebojí se porádně makat.

Ondra Rapp má dvě zlata ze štafety a dvě medaile z individálních disciplín. Prostě o víkendu se z Ondry stal v horkém klimatu Olomouckého stadionu sběrač medailí !

Andílci tak mají za sebou další úspěšné Mistrovství děkuji všem !

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved