Dublin- ME družstev - den 1. 

Čtvrtkek 20.6. 2013 byl pro Zdendu STROMŠÍKA  a jeho trenéra Jaroslava VLČKA perným a náročným dnem. V 6 hod ráno vyjelo vyjeli  společně z Uherského Hradiště po českém nejznámnějším tankodromu D1 směr Praha, nejdříve zamířili na pražský Strahov, kde nafasovali novou reprezentační kolekci od firmy NIKÉ a pak už  spěchali na pražskou Ruzyň, kde   po odbavení ,s hodinovým zpožděním  o půl 4. opustili ranvej a o 2 hodiny později přistáli na dublinském letišti. Let nám "zpříjemňovaly" poměrně silné turbulence, ale na dobré náladě to nikomu neubralo. O půl šeste místního času jsme pak přistály bezpčně ba ranveji dublinského hlaního města. Venkovní teplota okola 16 C působila na vševhny jako by někde  zapli klimatizaci vždyť rozdíl teplot mezi Dublinem a Prahou přesahuje 20 C a novotou zářící červená reprezentační mikina s nápisem přišla všem vhod ..

Odbavení na letišti proběhlo bez komplikací, všechna zavazadla dorazila v pořádku a zanedlouho jsme už byly ubytováni v nedaleko ležícím hotelu Radison. Po krátkém osvěžení po úmorné 12 hodinové cestě jsem už spěchali na večeři s úslužnou obsluhou a část trenérů si pak ještě nemohla neodskočit do nedaleko ležícího typického irského pubu, kde nad sklenkou černého guinesse se vedly hovory, jak jjinak než o atletice......

Dnes v poledne odcestovala většina reprezentantů se svými trenéry autobusem na stadión, kde po celý víkend bude závod evropských družstev probíhat . Počasí se vylepšilo a občas se zpoza mraků objevilo i sluníčko, které hned teplotu o nějaký stupínek zvedlo. Kdyby to tak vydrželo i do zítřka, nikdo by se nezlobil, bohužel předpověď není příliš optimistická....

Na stadionu v záplavě jiných vynikajících evropských atletů a atletek dělal nejmladší člen reprezentační výpravy vynikající dojem a bylo na první pojled zřetelné, že jej forma neopustila. Po důkladném rozcvičení jsme využili i možnost nácviku dvou startů s přítomným startérem a Zdenda po dvakrát předvedl vynikající starovní reakci 0,138 a 0,136 s.. Tak snad mu to vydrží i do zítřka.

Večer po poradě by mělo být už znát i nasazení do rozběhů, tak se ještě určitě jednou přihlásíme s krátkou notickou, kde již by jsme měli vědět proti komu nejrychlejší českýsprinter současnosti v rozběhu nastoupí.

J.v. 21.6-2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved