Z Prahy se vracíme se dvěma novými osobními rekordy !

Jako generálku na blížící se vrchol halové sezony jsme s Annou-Marií Rappovou a Klárou Michalskou zvolili start na českém šapionátu dospělých v té nejlepší konkurenci jakou lze v Česku mít.

Naše rozhodnutí bylo startovat v jedné disciplíně a v ní si zlepšit osobní rekord.

V případě Amči Rappové se jednalo o stařičký rekord na 60 m, kdy v červnu roku 2007 zaběhla ve finále Olympiády mládeže v Ústí nad Labem čas 7,80. Od té doby jsme se tomu rekordu přiblížili maximálně na 4 setiny. Vědomi si své formy odjížděli jsme do Prahy s odhodláním konečně tento čas posunout pod hranici 7,80.

Amča byla nasazena do prvního běhu, kde běžela skutečně ve hvězdé společnosti - Kateřina Čechová - limitářka na HME v Paříži (7,33) byla v této společnosti jedničkou.

Přesto se Amča nezalekla a do bloků zaklekala velice rozvážně a pomalu. Všechny pomalé pohyby však ustaly v okamžiku výstřelu startovní pistole, kdy Amča z bloků vylétla jako divoká kočka. Její start byl velmi dobrý a pranic neztrácela na čelo závodu. V druhé části nám možná scházela malinko potřebná frekvence a tak doběhla na osmém místě o setinu za sedmou běžkyní ve vynikajícím čase 7,77 !!

Amča běžela v nejlepším běhu a například v druhém běhu  by byla na třetí pozici, ve třetím pak o setinu na čtvrté. Celkovým časem skončila Amča na desáté pozici. Mohu jen dodat, že Amča je teprve prvním rokem juniorka v tomto věku se v mnoha případech teprve začínají potrvrzovat předpoklady ze žákovských kategorií u těch závodnic, které se do juniorských kategorií vůbec dopracují.

K výsledku moc gratuluji a  držím palce do příštího týdne.

Druhou startující ze stáje Atletiky s radostí byla Klára Michalská. Nakonec jsme se rozhodli, že vynecháme těžký trojskok na který se připravujeme pro příští týden a pokusíme se atakovat osobní rekord na 60 m překážek. Letos jsme na této trati začali na výkonem 9,93. Pak přišly svalové potíže a další zlešování osobního rekrdu již neprobíhalo tak hladce. Přesto jsme dále pokračovali na 9,72 a 9,39. Start na dospělém Mistrovství byl jednoznačnou výzvou pro další zlepšení nejlepšího výkonu na těchto juniorských - dospělých a tudíž vyšších překážkách.

Klárka, stejně jako Amča startovala v nejlepší české společnosti. Ke jménům Lucie Škrobákové či Elišky Klučinové není co dodat. Klára zabojovala a její projev nad ploty byl zase o něco lepší než v minulém týdnu. Čas 9,23 znamená nový osobní rekord !!

Sama Klárka cítí, že se nám zatím nedaří skloubit velmi dobrý přechod překážky, který předvádí na treninku se zvýšenou rychlostí mezi překážkama, kterou zase ukazuje při závodech. Až přijde závod, kde se toto podaří - věřím, že ani hranice devíti sekund nemusí být zakletá.

Vystoupení obou andílků z Atletiky s radostí bylo jedním z prvních na Mistrovství republiky dospělých nakterých naši závodníci startovali, potvrdilo nám, že výkonnost stoupá. V příštím týdnu mezi juniorkami budeme bojovat o dobré výsledky ve své kategorii.