Dvě zástupkyně vyslala hradištská větev "Atletiky s radostí" do bojů o tituly Mistrů ČR. V tropickém vedru prvního prázdninového výkonu se poprvé na domácím šampionátu pod širým nebem představila Kačka VÁVROVÁ, na své druhé přebory odcestovala Simona SEDLÁČKOVÁ, která se letos s kategoriíí žactva rozloučí. Obě dvě děvčata můžou být se svým víkendovým vystoupením spokojena.

Simona SEDLÁČKOVÁ v sobotním tropickém dnu prošla na šedesátce sítem rozběhů a meziběhů až do finále. Po časech 8,10 s (-2,1 m/s) a 8,13 s doplatila ve finále na 8. dráhu , která v Olomouci znamená nepříjemný téměř bezprostřední kontakt s diváky a tak jí čas 8,27 s nestačil ne lepší než 8. místo. Simča, ale může být hodně spokojena s vyrovnaným osobním rekordem pří dvoumetrovém protivětru (!!) a postup mezi 8 nejlepších českých žákovských sprinterek je fantastický !!!

Jen o jedno místo unikl postup benjamínkovi naší skupiny Kačce VÁVROVÉ. Ta s přehledem postoupila časem 8,18 s do 16 členného semifinále ve kterém skončila nakonec časem 8,21 s (-2,0 m/s) jen těsně za branami finále. Po téměř měšíční tréninkové absenci, způsobené nepřijemnou angínou s komplikovaným zánětem je její výsledek obdivuhodný. Kačka, skončila z prvoročaček jako druhá nejlepší z celého startovního pole a 9. místo celkového pořadí je vzhledem ke zdravotním komplikacím, které ji v posledních týdnech provázely bezpochyby úspěchem. Start Kačky v její parádní disciplíně 300 m jsem bohužel musel z výše uvedeného oželet.

V neděli se Simoně opět podařilo vybojovat finále v běhu na 150 m v novém osobním rekordu 19,48 s. Bohužel i tady vál sprinterkám na rovince do protivky vítr, tentokrát ale o mírnější intenzitě 0,5 m/s . Ve finále se již z tropických veder a 4 předešlých startů  unavená Simča  nezmohla na lepší čas než 19,88 s což v konečném součtu znamenalo taktéž 8. místo pro tuto mladou talentovanou sprinterku.

Obě děvčata tak udělala na MČR hezký dojem. V tak super silné konkurenci dívčích sprintů, kdy  např. na šedesátce časy hluboko pod 8,00 s neznamenaly medaili (!!) se jedná o lepší výsledek než by se na první pohled mohlo zdát.

A tak jediným, ale o to větším zklamáním pro mne bylo vystoupení hradištské štafety. Holkám, které bežely ve složení Míša KOTASOVÁ, Terezka BRÁZDILOVÁ, Simona SEDLÁČKOVÁ Kačka VÁVROVÁ se nepodařilo zopakovat výsledek z MMaS v Třinci, kde zvítězily ve výborném čase 30,91 s. Holky si nechaly svým nepovedeným vystoupením tentokrát medaili opravdu ukrást a troufám si i říci, že medaili zlatou.... I když holky v posledních 3 týdnech předávky usillovně nacvičovaly a některé na tréninku snesly už oparvdu přísné hodnocení, takovou "bramboračku" jakou bohužel předvedly ve nejdůležitějším závodě roku, jsem u nich již dlouho neviděl. Pravděpodobně na ně dolehla atmosféra velkých závodů a možná i tlak mírných favoritek. Zlatou medaili nakonec zaslouženě vybojoval domácí kvartet z Olomouce, který naše děvčata v Třinci v přímém souboji porazila. A tak nám tentokrát zbyly oči jen pro pláč, nicméně 3 ze 4 děvčat jsou ročník 98 a tak si budou moci po důkladnější přípravě na příštím domácím šampionátu složit reparát....

J.V 1.7.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved