Fantastická Áda vypálila všem soupeřkám na EKAGu rybník !!!!!

Minulý týden jsem na těchto stránkách psal o výsledku 14 leté žákyně Adriany FORNŮSKOVÉ, která v baráži o 1. NL v soutěži dospělých proháněla mnohem zkušenější soupeřky  a také o tom, že uprostřed "Vlčí smečky" vyrůstá další velký sprinterský talent !! Včera  Áda má slova bezezbytku potvrdila.

Drobounká Adrianka se včera totiž dokázala popasovat na největším evropském mládežnickém mítinku "European kids athletic games" s početnou konkurencí mladých sprintrek nejen z celé České republiky, ale i řady evropských zemí a nečekaně zvítězila v běhu na 60 m ve vylepšeném osobním rekordu. Navázala tak na vítězství Kateřiny VÁVROVÉ v letch 2012, 2013, Majky ŠIMLOVIČOVÉ o rok později , ale i Zdeňka STROMŠÍKA (2009) a Honzy VÁCHY, kteří na mládežnickém mítinku na sprinterských tratích zvítězili.  Není bez zajímavosti, že všichni jmenovaní vítězové tohoto prestižního žákovského mítinku to v řadách Vlčí smečky v budoucích letech dotáhli do juniorských reprezentací, včetně účasti na MS či MEJ a nejstarší Zdeněk STROMŠÍK až do reprezentace seniorské. Sympatická Áda včera učinila první důležitý krůček aby kráčela ve šlépejích svých starších, úspěšných kamarádů a kamarádek z tréninkové skupiny.

Přitom absolutní laik by si na drobounkou Adrianu asi nevsadil. Na žákovských závodech zpravidla vítězí mladí atlety a atletky u kterých biologický věk často převyšuje ten kalendářní a rychelší tělesný vývoj se často zaměňuje za talent. To se rozhodně nedá říct o drobné sprinterce z Uherského Hradiště, navíc narozené v říjnu, která patřila k nejmenším závodnicím celého startovního, nejen sprinterského pole. A že tam těch mladých atletů bylo. Více jak 1600 (!!!!).....:)

Zkušení trenéři, by už byli v soudech opatrnější, protože si nejde nevšimnout Ádina superychlého kotníku, tedy vlastnosti pro úspěch a neúspěch sprintera rozhodující. Doslovná "levitace" nad modrým brněnským mondem sprinterky Vlčí smečky, byla k nepřehlédnutí !!!

Už v nejsilnějším  rozběhu na sebe Áda výrazně upozornila, když si postup do finále zajistila z 1. místa, navíc umocněný novým osobním rekordem. 7,97 s !! To nikdo nečekal, vždyť  na startu nechyběly a s Ádou společně běžely sprinterky s lepšími osobními rekordy než má ona. Mimojiné Lucka Mičunková z Olomouce (PB 7,87 s), Jana Šafránková z Kolína ((7,94) nebo dokonce výborná mladá atletka z Vysokého Mýta Klára Bartoňková, pyšnící se osobním rekordem 7,78 s a na LODM obsadila na třístovce 2. místo vynikajícm časem 39,69 s !!  Ty všechny dokázala Áda v rozběhu předběhnout, až se jí z té "drzosti" trochu sevřel žaludek..... :)

Po drobném  uleknutí se, ale dokázala mladá slečna zmobilizovat všechny psychické síly a už před zraky rodičů, kteří do Brna na finále rychle přijeli Ádu povzbudit, znovu sebevědomě zakleknout do startovních bloků a v nabušeném finále ve velkém chladu, v mírném protivětru (-0,4) a drobném dešti zopakovat svůj kvalitní projev z rozběhu a zvítězit v čase 7,98 s 4 setiny před Klárou Bartoškouvou (8,02 s) a Janou Šafránkovou z Kolína, která běžela 8,09 s. Na 4. místě doběha favorizovaná Sara Bartolo z Malty v čase 8,21 s a nás může těšit, že na 5. místě skončila další mladá atletka z našeho sdružení Atletiky s radostí, Kája Kořinková z Jablonce nad Nisou. VIDEO Z FINÁLE: ZDE

Pro Ádu bezpochyby zatím njvětší úspěch její krátké atletické kariéry, který ji určitě povzbudí do dalšího tréniku !!! Jen na okraj.  Po odchodu Katky VÁVROVÉ a Štěpánky KOLÁŘOVÉ je 14 letá Adrianka v současnosti nejrychlejší uherskohradištskou sprinterkou a v krajských průběžných tabulkách jí v běhu na 60 a 100 m patří mezi dospěláky druhé místo !!!!

Za zaznamenání ještě stojí výsledek další Vlčice, o rok mladší Terezky SKLENÁŘOVÉ, která se na podzim po zranění kyčle dostává opět do své jarní formy. Terezka si v Brně na šedesátce zaběhla nový osobní rekord 8,28 s a postup do finále jí unikl jen o smolné tisícíny sekundy !! :(   V dálce jsme opět bojovaly s více jak půlmetrovými nedošlapy a tak toužebná 5 metrová hranice zůstala opět nepřekonána. Ale z místa odrazu to by byly jiná čísla :D :D Určitě to ale brzy vychytáme a když to nestihneme na podzim, tak se nám to podaří příště. Vždyť obě 14 leté atltky z Uherského Hradiště, mají celou sportovní kariéru teprve před sebou !!

VELKÁ GRATULACE a díky za skvelou reprezentaci!!!

J.V.  13.9.207

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved