ÉLJEN KATARÍNA !!!!!! 

.....neboli "AŤ ŽIJE KAČKA", volali ve své, pro Středoevropana těžko srozumitelné mateřštine, maďarští příznivci atletiky, které natolik okouzlil atletický projev patnáctileté sprinterky z Uherského Hradiště, že zapomněli fandit domácím závodníkům !!! Ungrofinským jazykům, kterými se mluví mimojiné i na rozlehlých plochách Euroasie rozumět opravdu nelze, ale z výrazů tváří, jsem pochopil, že Kačcce nenadávají, ale naopak spontáně oslavují její výkon. Není se co divit. Kačka  vytáhla v maďarské metropoli to nejlepší, ze svého "zbrojního arzenálu" a i v závěru sezóny se ukázala v té nejzářivější formě !!!!! Při obou individuálním startech přesvědčivě zvítězila a jako finišmanka dotáhla hrozivou ztrátu reprezentační štafety a donesla do cíle štafetový kolík na líbivém třetím místě .

Mezistátní utkání Maďarsko- Slovinsko- Chorvatsko-Slovensko- Česko se letos konalo v hlavním městě Maďarska a 8. největším městě Evropské unie - výstavní Budapešti. Kateřina byla šéftrenérem Českého atletického svazu nominována ke startům na 100 a 300 m a jako členka štafety 4 x 100 m. Za nabídnutou šanci se odvděčila dvěma vítězstvími a jedním bronzem a v týmu české reprezentace patřila svým bodovým příspěvkem k nejplatnějším členům družstva.

Nejdříve se Kačka představila v příjemný, sluníčkem prozářený zářijový den na trati 100 m. Obavu jsme měli zejména z domácí závodnice Klaudie Sorok, která umí šedesátku za 7,73 a stovku běžela již ze velmi solidních 12,18 s !!! Kačka ale opět dokázala, že právem patří k nejlepším evropským žákovským sprinterkám  a po precizním a přesvědčivém výkonu zvítězila ve druhém nejrychlejším čase své kariéry. Časem 12,10 s zaostala za svým osobním maximem z holandského Utrechtu jen o 5 setin sekundy a na největší soupeřky  Filipovič z Chorvatska a již zmiňovanou Maďarku Sorok, které doběhly shodně druhé, získala 29 setinový náskok !!!!  Škoda jen, že Kačce v jejím úsilí opět nepomohl vítr do zad, který se těsně před startem uklidnil a při běhu měl nulovou hodnotu. V opačném případě by mohla padnout i magická hranice 12 sekund ...

Naopak na setinu přesně si Kačka vyrovnala své osobní maximum na třístovce. Kačka potvrdila i tady svou lídrovskou pozici mezi českými žákyněmi, když v nepřímém souboji porazila nejen  týden starou mistryní republiky ze žákovského šampionátu, další talentovnou českou naději, sympatickou Nikolku Bendovou, ale celé mezinárodní startovní pole. Souboj s vynikající Chorvattkou Dorou Filipovič, se kterou se střetla již na stovce hodně bolel a Kačka si musela sáhnou na samé dno svých sil. Filipovič očividně stejně jako Kateřina není zvyklá prohrávat .... Nakonec v nádherném závodě Kačka opět proťala cílovou pásku jako první, ve fantastickém čase 39,72 s , kterým na setinu vyrovnala svůj osobní rekord a potvrdila svou pozici třetí nejlepší evropské žákyně roku 2013, na této náročné distanci  !!!! Právě tento nádherný souboj vyprovokoval přítomné maďarské diváky k obdivnému výkřiku Éljen Katarina !!!! , který jsem si přeložil až doma "Ať žije Kateřina !!

V samém závěru mezistátního utkání  pak stáhla Kačka hrozivou ztrátu reprezentační sprinterské  štafety, které se vůbec nepovedla předávka mezi druhým a třetím úsekem a mohutným finišem zachránila české reprezentaci alespoň cenný bronz !!!!

V celkovém hodnocení pak česká mládežnická reprezentace vybojovala přesvědčivé vítězství a poprvé a dokonce na domácí půdě porazila silný reprezentační tým Maďarska. Tato generace ročníku 98 je nejen nesmírně silná ale tvoří i úžasný tým. Spontánní projev  a radost z vítězství při závěrečném ceremoniálu těchto15 letých mladých slečen a hochů mi vyhnal slzy do očí, za které jsem se vůbec nestyděl. Tato atletická  generace pokud jí vydrží chuť a píle do další práce může mít před sebou skvělou atletickou budoucnost. A to bezezbytku platí i pro její nejzářivější drahokam - 15 letou sprinterku z Uherského Hradiště,  pro kterou byla celá sezóna 2013 z říše snů a pohádek.

Éljen Katarína !!!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved