Vlčáci nepostradatelnými oporami svých týmů !!!!!

Členové Vlčí smečky mají za sebou hodně hektickou sobotu. Bojovali na 3 různých místech, V Brně, Olomouci a portugalské Leirii a pro své týmy AK OLYMP Brno, SSK Vítkovice a SK Spartak Dubnica nad Váhom, byli zcela  nepostradatelnými oporami svých celků.

Fantastický úspěch brněnského OLYMPU a Kateřiny VÁVROVÉ v Evropském poháru !!!!

Brněský elitní klub, za který od letošního jara závodí KATEŘINA VÁVROVÁ má za sebou úctyhodnou bilanci. Tým brněnských juniorek zvitězil celkem 15 (!!) x v řadě v domácí atletické soutěži a i letos coby nejúspěšnější český klub měl právo reprezentovat svou zem v nejvyšší mládežnické evropské soutěži - tzv. Evropském poháru juniorských družstev a to v nejvyšší a nejsilnější skupině - A !!!

Letos se soutěž konala v domácích podmínkách, na modrém brněnském mondu na stadionu Pod Palackého vrchem a nebylo žádným tajemstvím, že po  2 letech, kdy holkám z Brna medaile jen těsně unikla, letos si chtěly sáhnout na cenný kov !!! Se stejnou ideou , ale vstupovalo do soutěže dalších 7 nejúspěšnějších evropských mládežnických týmů Evropy z Turecka, Itálie, Velké Británie, Španělska, Slovinska, Litvy a Dánska.........

V soutěží kde v každé disciplíně může reprezentovat oddíl jen jeden závodník, záleží na každém detailu a sebemenší výpadek znamená často konec všem nadějím. Kačka, která startovala v obou sprinterských disciplínách a štafetě, tak na svých bedrech nesla ohromnou zodpovědnost, které se zhostila na konci atletické sezóny a v hrozivých až nelidských podmínkách (vytrvalý déšť. 11 C) na 1 s hvězdičkou. Z jejího projevu bylo cítit, že šla až na krev a odměnou za její úsilí byl nejen mimořádný úspěch holek od Svratky, ale i skutečnost, že s 16,5 bodu (byla vůbec nejúspěšnější nejen brněnskou závodnicí, ale společně s Italkou Zuecco i celého startovního pole, za což byla i odměněna nádhernou cenou !!!

Nejdříve Kačka nastoupila k běhu na 100 m a v zimě,chladu a protivětru doběhla na 2 . místě v čae 12,05 s, 2 setiny zá vítěznou Italkou Margheritou Zuecco z Atletica Vicentina, která zaskočila nejen favorizovanou Modupe Skohumbe (PB 11,78) z Velké Británie, dívku s tmavou barvou pleti, ale i ostatní dívky, které bojovaly s mokrým a studeným mondem. Britka nakonec doběhla 3. v čase 12,28 s, jedna ze spolufavoritek Španělka s osobním rekordem 11,82 Isabel Shili Grau, se vůbec nedokázala s klimatickými podmínkami vyrovnat a doběhla až na 5. místě v čase hluboko za jejími možnostmi - 12,74 s. I to svědčí o podmínkách, které v Brně vládly.

Ještě lépe se s nástrahami počasí vyrovnala plně koncentrovaná Katka na dvoustovce, když vystřelila od prvních metrů jak raketa, brzy stáhla hendikepy svých soupeřek, udržela rychlost i na rovince a pomyslnou cílovou pásku proťala za daných podmínek v neskutečně kvalitním čase 24,18 s (!!). Druhá v cíli, vítězka ze stovky Italka Margharitta Zuecco doběhla do cíle se ztrátou 42 setin na Kačku, tmavá Britka Imanuelle Aliu, brala 3. místo za 24,86 s !!! Plný bodový zisk katapultoval OLYMP po rozpačitím začátku do bojů o medaile......

V závěrečné štafetě doběhly holky v sestavě: Janíčková, Strnadová, Novotná, VÁVROVÁ na 3. místě a to znamenalo další 6 bodový zisk a po vítězství čtvrtkařského brněnského kvartetu bylo jasné, že si děvčata zavěsí na krk stříbrné medaile. Spontánní radost z historického úspěchu, pod který se nejvíce podepsal nestor brněnského klubu Josef SECKÁŘ, nebrala konce, což dokumentuje i přiložené VIDEO

Děkujeme Josefe za všechno co nejen pro domácí holky, ale pro celou atletiku na Moravě děláš !!!!

VÝSLEDKY: ZDE

Skvělá Majka a boj slovenské Dubnice o medaile !!!!

Ve stejnou dobu, kdy jsme se třásli zimou na Moravě , bojovala Majka ŠIMLOVIČOVÁ za nádherného počasí na Pyrenejském poloostrově. V portugalské Leirii, kde se konala stejné soutěž jako v Brně, jen slabší skupina B, vládlo zcela jiné klima, než na větrném kopci Pod Palackého vrchem. Co však bylo stejné, byl fakt, že i Majka stejně jako Katka byla největší posilou juniorského celku Spartaku AK Dubnica nad Váhom, jehož dres Majka od letošního léta obléká. Maruška završila letošní mimořádně vydařenou sezónu dalším úspěchem své kariéry.

V běhu na 100 i 200 metrů doběhla shodně na 2. místě, když na dvoustovce zaostala za vítěznou Holaňdankou Janine Verhar, která vyhrála i na stovce jen o pouhé 2 setiny . Majčiny časy 12,56 a 25,67 s.

V závěrečné štafetě doběběhy holky z Dubice s finišmankou Majkou na 3. místě a v celkovém hodnocení skončily Slovenky na 4. místě, pouhé 3 body od medaile. Majka tak stejně jako Kateřina byla nejúspěšnější závodnicí slovenského týmu a ziskem 15,5 bodů, získala jen o bod méně než Kačka v Brně.

Tři vítězství Honzy v Olomouci !!!

Trochu stranou a ve stínu finále evropských soutěří proběhlo v Olomouci, 3. kolo soutěží moravských družstev. Co bylo stejné, byla ale úspěšnost členů Vlčí smečky !!! Honza VÁCHA ve vítkovickém dresu zvítězil za stejných klimatických podmínek jaké vládly v Brně v běhu na 100 m (11,13 s) , 200 m (22,33 s) i jako člen vítkovické štafety, která běžela ve složení VÁCHA, Kotásek,Sechra, Smolka a dosáhla času 44,81 s .

V běhu na 100 metrů startovala v soutěži juniorek Štěpánka KOLÁŘOVÁ a doběhla na 3. místě v čase 12,63 s.

Štěpánka i Honza byly členy vítězných celků Vítkovic, které postupují do celostátního finále, kterí se koná za 2 týdny na domácím stadioně :)

Všem děkuji za vzornou reprezentaci klubů, ať už Vítkovic, Brna nebo Dubnice. Skutečnost, že zejména Kačka s Majkou, které obstály na mezinárodní scéně a do bodové pokladnice přispěly svým družstvům nejvyšším bodovým ziskem je potvrzením nejen jejich vysoké výkonnosti, ale i přes nespornou skutečnost, že atletika je individuálním sportem, jejich srdce umí bít i pro kolektiv, který dokáže jejich snahu a úsilí ocenit.