Majka do Leirii, Kačka do Brna !!!!

V dnešních ranních hodinách odletěla Majka ŠIMLOVIČOVÁ z budapeštského letiště do portugalské Leirii, Kačka VÁVROVÁ se dnes odpoledne přesune do moravského Brna. Na obě dvě "vlčice" čeká v obou městech vrchol podzimní atletické sezóny Evropský pohár mistrovských klubů.

Obě členky naší tréninkové skupiny patří k výrazným oporám svých klubů. Majka v dresu AK Spartak Dubnica nad Váhom a Kačka oblékající dres brněnského Olympu. Pravidla soutěže umožňují do každé disciplíny obsadit jen jednu závodnici a oběma holkám se dostalo cti reprezentovat své kluby v běhu na 100 i 200 m a také ve štafetě. Tady se ale přece jen jejich disciplíny liší. Majka poběží stejně jako na juniorském ME v Grossetu štafetu čtvrtkařskou, Kačka naopak bude členkou sprinterského kvartetu.

Dubnické juniorky se na evropskou scénu vracejí po 7 letech a v EP startovali zatím jen  1 x , když v roce 2010 obsadili v italské Rietti 4. místo.V letošním roce bude 20 atletek Spartaku Dubnica soutěžit s celky SC Audentes (Estonsko), Pyrintie Tampere (Finsko) OFI (Řecko), PAC Roterdam (Holandsko), Benfica Lisabon (Portugalsko) LAS Basilej (Švýcarsko).

To zkušenosti brněnského OLYMPU jsou mnohonásobně větší, vždyť českou juniorskou soutěž družstev vyhráli 15 x (!!) za sebou a za tento fenomenální úspěch vděčí breněnský klub nejen mladým atetkám, ale především neúnavnému a obětavému vedoucímu družstva Josefu Seckářovi, který vytváří atletkám podmínky a zázemí, kterému budete jen těžko hledat v jiných českých a moravských klubech. Letos nastoupí brněnská děvčata v hodně silné sestavě a v domácích podmínkách by moc chtěly zaznamenat vyjímečný úspěch a to by byl i ten nejlepší dík za péči jaké se jim dostává.. 

Jejich soupeřkami budou vrstevnice z  Turecka (Fenrbahce Istanbul),Dánska (Sparta),Itálie (Atletica Vicentina), Slovinska (Ljubljana) Španělska (Castellon),Litvy (Nike Klaipeda) a Velké Británie (Blackheat end Bromley Harries).

Soupeřky budou určitě kvalitní, ale Majka s Kačkou také nejsou žádné ořezávátka :) 

DRŽTE HOLKÁM PALCE !!!!!

J.V. 15.9.2017

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved