FANTASTICKÁ STOVKA ZDEŇKA STROMŠÍKA !!!!!

Za hezkého májového počasí se na pražské Julisce se konalo první kolo atletické extraligy. Svou premiéru při české nejvyší atletické soutěži si odbyli Kačka VÁVROVÁ v dresu brněnského Olympu a Štěpánka KOLÁŘOVÁ s Honzou VÁCHOU v dresu Vítkovic. Všichni nastoupili ve sprinterských disciplinách včetně závěrečných štafet a právě sprinty byly ozdobou včerejšího ligového kola. Na Julisce jsme viděli řadi nesmírně kvalitních výkonů a opravdovou pralinkou na dortu byl výkon Zdeňka STROMŠÍKA, který byl za zastoupení kompletní české špičky, nejrychlejším Čechem přičěmž přemožitele našel pouze v halovém vícemistru Evropy Johnymu Volkovi, který časem 10,21 s vyrovnal na setinu přesně slovenský rekord !!!!

NEJKVALITNĚJŠÍ STOVKA V HISTORII ČESKÉ EXTRALIGY !!!

Stovka mužů byla společně s koulí opravdovou ozdoobou extraligového mítinku !!!! Na startu z české absolutní špičy nechyběl vůbec nikdo, včetně  dvojnásobného mistra Evropy Pavla Masláka a českého rekordmana Jana Veleby. V dresu Olomouce se představili dva nejrychlejší Slováci součanosti: Halový vícemistr Evropy z Bělehradu Jan Volko a také Jakub Matůš, z bratislavské stáje trenérky Nadi Juričekové Bendové. A tým Škody Plzně posílil Volydymyr Suprun s osobním rekordem 10,30. Už pouhý výčet těchto jmen dává tušit, že při účasti Dominika Záleského, Jana Jirky, Marcela Kadlece, Vojtěcha Kkolarčíka a řady dalších, účast v 6 členném finále neměl zajištěnou vůbec nikdo !!!! A podle toho vypadalo i nasazení do rozběhů. Zdeněk nastoupil hned v tom prvém s českým rekordmanem Janem Velebou, přitom přímý postup do finále , měl zajištěný poze vítěz !!!!! Zdeněk , který již na začátku atletické sezóny běhá ve fantastické formě, neponechal nic náhodě a zvítězil ve vynikajícím čase 10,35  s , 4 setiny před Honzou Velebou, kterého kvalitní, ovšem větrný čas (2,2 m/s) čas posunul rovněž do finále A.....

V 6 členném finále se sešla hvězdná sestava: Suprun ,Maslák, Veleba, Volko , Záleský a Stromšík. To co se potom těch 10 sekund odehrávalo na dráze, nemohlo nechat z přítomných nikoho chladným. Na české poměry jsme viděli jeden z historicky nejkvalitnějších běhů domácí scény, ne li vůbec nejkvalitnější !!! Jako první se doslova dořítil do cíle s povolenou větrnou podporou 1,0 m/s vícemistr Evropy Johny Volko, který zvítězil fantastickým časem 10,21 s, čimž vyrovnal slovenský národní rekord. Druhé místo patřilo ZDEŇKOVI STROMŠÍKOVI, který předvedl technicky nesmírně povedený závod a odměnou mu byl nový osobní rekord 10,29 s , který Zdendu katapultoval nejen na 1. místo českého žebříčku, ale i na 7. místo redukovaného evropského pořadí !!!! S velkou rezervou (9 setin sekundy) tak vyhověl i požadavku akademiků a de facto si již zajistil účast na Světové univerziádě, která se koná v srpnu v čínské Tajpeji !!!!! Na 3. místě doběhl v úžasném čase 10,36 Dominik Záleský, který na cílové pásce o setinu předčil Pavla Masláka. S časem 10,45 s a 5. místem v ligové soutěži se musel spokojit Jan Veleba a 6. místo brala ukrajinská raketa Suprun........ K nejkvalitnější stovce v historii české extraligy, jakožto i miořádnému výkonu Zdeňka STROMŠÍKA se vrátím podrobně ještě v samostatném článku příští týden. VIDEO: ZDE

Radost nad výrazným vylepšením osobního rekordu na čtyřstovce Davida CÉSARA !!!

Dalším výsledkem,který mně přinesl nesmírnou radost bylo vystoupení Davida CÉSARA v běhu na 400 m. Opět velmi silně obsazená disciplína, kdy David napříč papírovým předpokladům si poradil se soupěi, kteří měli být ve výsledkové listině před ním. Po rozumně rozběhnuté první polovině tratě, měl v cílové rovince sílu svůj běh vystupňovat a nakonc chybělo velice málo a jeho osbní maximum začínalo číslicí 47 !!! Čas 48,05 s je vylepším jeho osobního maxima o celých 7 desetin sekundy a to prosím při první čtvrtce letošního roku, to nebývá zcela běžné, ale David již v Benedettu naznačoval, že by se mohly dít věci........ I když se sympatickému rodákovi z Ivančic, který k nám přišel ze stáje Jiřího Sequanta závod mimořádně vydařil, jsem si jist, že ještě zdaleka neřekl poslední slovo.

Kačka se prala na dvoustovce s větrem i deštěm, nebýt živlů, měla by limit na MEJ už v kapse...

Spokojený jsem byl i s výsledkem Kateřiny VÁVROVÉ. Kačka si v rozběhu stovky zajistila nejlepším letošním výkonem 12,00 s B finále stovky,v něm pak běžela o 9 setin sekundy pomaleji a to již v konkurenci nejlepších českých, slovenských a ukrajinských sprinterek na bodový zisk nestačilo. Naopak na dvoustovce doběhla z 8 dráhy na 2. místě a čas 24,50 s je v dešti a při protivětru -2,9 m/s zkrátka vynikající . Pokud by tyto dva přírodní živly nepřevzaly nadvládu nad stadionem Dukly, limit do Grosseta by už byl v kapse. Tak snad se to povede za týden v Ostravě, kde se Kateřině tradičně běhá výborně.... Na závěr byla Kačka ještě členkou "áčkové štafety" brněnského Olympu a jako finišmenka uhájila na cílové rovince vítězství, před zle dotírající Nikolou Bendovou z Olympu pražského..

Honza se Štěpánkou závodili se ctí..

Jednoduché to v neuvěřitelně silné konkurenci neměli ani Honza se Štěpánkou. Ze záplavy zvučných jmen se jim ovšem nerozklepala kolena a i když jejich výkony, oproti loňských rokům ještě bodový zisk v individuálních disciplínách nepřinesly, za výkony se nemusí stydět. Nejvíce to postihlo asi Honzu, který byl časem 10,92 s prvním nepostupujícím do finálových běhů, ale čas více než potěšil. Taky 22,19 s na dvoustovce v dešti a protivětru -1,3 m/s a vítězství v 3. rozběhu potěšilo a Hazzy již brzy poběží pod 22 sekund. Odměnou byl Honzovi bodový zisk ze štafety. Vítkovický kvartet ve složení Vácha, Vachutka, Kolarčík , Stromšík po nepříliš povedených předávkách doběhl na 5. místě...

Štěpánka rozběhla tentokrát čtvrtku pomaleji a výsledekem byl čas 58,85 s a 11. místo, tedy první nebodující. Na dvostovce je 25,54 s při protivětru (-3,0 m/s !!!) výborný výsledek a za přiznivějších podmínek se osobák otřásá v základech. Ve sprinterské štafetě doběhla štafeta Vítkovic se Štěpánkou na 6. místě a odměnou byl holkám  5 dodový zisk , který přispěl k vynikajícímu 3: místo Vítkovic v soutěži družstev !!!!!

Majka V Olomouci zvítězila na dvoustovce a brala 3 . místo na stovce

Na Hané v dresu Uherského Hradiště závodila naše Slovenka Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Vítr se na olomoucké rovince tradičně honil sem a tam. Na stovce Majka ve finále A doběhla při protivětru na 3. místě v průměrném čase 12,60 s. Na dvoustovce si připsala vítězství hezkým časem 25,22 s , kdž dokázala porazit vynikající mladinou čtvrtkařku v opavském dresu Barboru Malíkovou. Hezký výsledek znehodnoti bohužel opět silný vítr do zad.... Za týden startje Majka na mládežnickém kole v Ostravě a tam by to mohlo být zase o něco lepší :)

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY: ZDE

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved