Vlčí smečka bodovala v extralize !!!

Na 2. extraligovém kole všichni "Vlčáci" přispěli bodovým ziskem ke skvělým umístěním svých týmů. Zdeněk STROMŠÍK svými body patřil  nejen k nejlepším mužům Vítkovic, ale dokonce byl bodovým ziskem 19,5 bodu druhým nejpotřebnějším závodníkem(mužem) celého extraligového startovního pole !!! Jen o 0,25 bodu více  nasbíral v dresu brněnské Univerzity reprezentaant Jan Marcel ....

I když na všech už byla trochu znát únava z náročného závodního programu posledních týdnů, všichni se dokázali zmobilizovat a předváděli velmi dobré výkony. Toho nejlepšího dosáhl Zdeněk STROMŠÍK  v běhu na 100 m, kde suveréně zvítězil vynikajícím časem 10,35 s !!! Zdeněk vytěžil maximum z výborné startovní reakce 0,115 setin a jeho běh působil uvolněným až hravým dojmem. Druhý v cíli Dominik Záleský doběhl do cíle s 19 setinovou ztrátou na  neformálního kapitána Vítkovic. Zdeněk se po dlouhé době představil i na dvoustovce , když nastoupil ve druhém slabším běhu ve kterém časem 21,58 s zvítězil a v celkovém pořadí skončil na 4. místě s což znamenalo dalších 7 bodů pro družstvo. V samotném závěru Zdeněk nastoupil jako finišmaman sprinterské štafety, která běžela ve složení VÁCHA- Vachutka- Kolarčík - STROMŠÍK a čas 41,93 stačil na bodované 5. místo. Svým téměř 20 bodovým ziskem pro družstvo tak Zdeněk výrazně přispěl k nádhernému 3. místu Vítkovic ve druhém kole, které po nepovedeném kole 1.na Julisce, kdy skončilo poslední si udrželo, bez nutnosti baráže extraligovou příslušnost i pro při příští rok !!!

Na stovce se dařilo i Honzovi VÁCHOVI, jenž běžel výborně už minulý týden na MČR v Jablonci, kde si zaběhl osobní rekord 10,77 s. Včera to bylo nejdříve v rozběhu 10,98 s čímž si zajistil postup do 6 členného finále B, ve kterém o hodinu později dokázal zvítězit doslova o prsa, vylepšeným časem 10,89 s a za celkové 7. místo vybojoval cenné 4 body družstvu Vítkovic. Další dělený 1,5 bodový zisk si připsal jako člen vítkovického sprinterského kvartetu. Honzova stabilizace výkonnosti na stovce, kdy již pravidelně běhá pod 11 sekundovou hranici je velkým předpokladem jeho dalšího výkonnostního růstu.

Další muž Vlčí smečky ve vítkovickém David CÉSAR zvolil klasickou kombinaci 400,200 m a 4x 400 m. V silně obsazeném rozběhu čtvrtky nastoupil v 8 dráze a běžel solidních 48,31 s když v přímém souboji dokázal porazit nejlepšího slovenského čtvrtkaře současnosti Denise Danáče. Za 8 místo si připsal 3 body. Na bodový zisk nestačil výkon na silně obsazené dvoustovce, kde časem 22,17 s zaostal David o 3 setiny sekundy za svým osobákem. Parádní výkon předvedl na svém posledním úseku čtvrtkařské štafety, kde se odehrál nádherný souboj o druhé místo mezi ním a Slavistou Machem, který nakonec pro sebe rozhodl David. Kvartet běžel ve složení Mynář -Danáč-Symerský -CÉSAR a na 2. místo potřebovali borci čas 3:17,61 min. Také David pomohl celkovým bodovým ziskem 5,25 bodů ke skvělému 3. místu v druhém extraligovém kole.

Další "Ostravačka" Štěpánka KOLÁŘOVÁ sice nebodovala na čtyřstovce když běžela 58,00 s a moc nadšená z výkonu ani času nebyla. Mnohem víc radosti měla ale ze dvoustovky kde si výrazně vylepšia svůj osobní rekord, když čas 24,86 s  pro ni znamenal první individuální bodový zisk ve vítkovické dresu !!!! Společně se čtvrtkařskou štafetou, která skončila cekové na 4. místě si připsala další bodový zisk, celkem pomohla 18 letá juniorka vítkovickému týmu děvčat 3,25 body.

A nakonec Kateřina VÁVROVÁ, která jako jediná neběhá po jarních přestupech za Vítkovice, ale za brněnský OLYMP. Kačka si po skvělých výkonech na MČR v Jablonci, kde získala mistrovské double, vybrala svůj slabší den, když působila hodně unaveným dojmem a jejímu běhu chyběl ten správný "drive" V rozběchu stovky si čaem 11,98 s zajistila účast ve finále B, ve kterém skončila 2. , celkově 8. , na dvojnásoné distanci čas 24,60 s nestačil v silné konkurenci na lepší než 9. místo a jako členka štafety doběhla se štafetovým kolíkem na 4. místě, kdž štafeta brněnského Olympu ve složení Minářová, Zámečníková, Pírková, VÁVROVÁ doběhla časem 47,48 s na celkovém 4 místě. Kačka tak celkovým bodovým ziskem 6,75 body přispěla k parádnímu 3. místu brněnského Olympu v základní části extraligy !!!

Tím definitivně skončila 1. část sezóny. Na některé juniory ještě čeká mezistátko v Trnavě (o tom kdo je nominován v příštím článku) a pak už někteří si budou užívat zasloužený 2 týdenní odpočinek. Někteří ovšem mají vrchol sezóny 2017 teprve před sebou, takže si toho prázdninového odpočinku zatím  moc neužijí ...... :)