Zdena na EYOT 2010 skončil 7 ve finále dvoustovky !!!!

 

Sedmé místo bylo Zdenovi asi pro tuto nejvýznamnější evropskou dorosteneckou akci předurčeno. Stejně jako ve finále na poloviční trati, obsadil i na dvoustovce mezi nejlepšími dorosteneckými sprintery Evropy 7 pozici !!!! Úspěch je to famózní a impozantní, který snad jen malinko kalí šibeniční kvóty určené Evropanům pro sprinty. Na olympijské finále se do Singapooru podívají jen 4 nejlepší.Ještě krutěji vyznívá tato kvóta v porovnání s jinými disciplinami. Tak například do malajsijské metropole postupuje z této kvalifikace 8 tyčkařů či koulařů a dokonce 9 kladivářů a 10 kladivářek. Když se vezme v potaz, že v Singapooru může startovat za jednu zemi jen 1 závodník, dalo se teoreticky postupovat i  například třeba z 15. místa.....

My jsme toto štěstí tentokrát neměli. Kvóta přísná, na startu finálové dvoustovky z každé země 1 závodník. Tím odpadla možnost postupovat z horší ak 4. pozice. Zdena postoupil přímo do nedělního finále, když v sobotním podvečeru zcela suveréně zvítězil ve 3. rozběhu za 22,07 s při protivětru 1,1 m/s. Do finále nastupoval se 7. nejrychlejším rozběhovým časem, 4. nejrychlejší postupující běžel 21,91 s a tak jsme ve skrytu duše doufali.... Takový čas už letos Zdeněk běžel.... Nakonec Zdenda zmobilizoval všechny potřebné síly a i když se v Moskvě necítil, dle jeho slov, fyzicky příliš dobře zaběhl ve finále vynikajících 21,86 s, pouhé 3 setiny za osobním rekordem. Bohužel rychle běželi i ostatní. Zvítězil Polák Kluszynsky za 21,38, druhý skončil vítěz stovky Brit Bolarinwa 21,49, bronzovou medaili vybojoval Ital Valbonesi za 21,55 s. Poslední postupující pozici na EYOF získal pro sebe Němec Domogala. který uběhl dvoustovkovou trať za 21,57 s. První 4 si zaběhli osobní rekordy, neskutečný závod !!! . Pátý skončil Francouz Amouman 21,64, 6. Španěl Perez 21,73, 7. byl Zdeněk a na 8. pozici skončil domácí Rus Ogarkov za 21,92 s .....Krásný závod, borci byli skvěle připravení, z 8 závodníků si ve finálovém běhu zaběhlo  5 z nich osobní rekordy !!!!!

Co říci závěrem. Zdena dosáhl ve svých 15,5 letech fantastického výsledku. Běhel na úrovni svých osobních maxim, z velké mezinárodní premiéry se tomuto benjaminkovi výpravy vůbec nepodlomila kolena, dokázal konkurovat těm úplně nejlepším borcům s výrazně většími atletickými zkušenostmi než má on. Postoupit ve sprintu v ohromné konkurenci mezi 8 nejlepších dorosteneckých Evropanů je výsledek, který budil i respekt ve vedení výpravy, jak mi několikrát stvrdil svými sms i šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák. Zdena má skvěle našlápnuto, dokázal že má nejen ohromný talent, ale i bojovné a statečné  lví srdce. Věřím, že tento výsledek ho povzbudí do jeho další tréninkové práce a protože i pro příští rok  zůstává dorostenecem, může zkušenosti v Moskvě získané zužitkovat ke svému prospěchu na dalších významných mezinárodních dorosteneckých akcích. Třeba už příští rok při Mistrovství světa 17 letých ve francouzském Lille ...... :-)

Ještě jednou velká GRATULACE a díky za vzornou reprezentaci České republiky, mateřského oddílu SKM Valašské Meziříčí, hostujícího oddílu AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště a v neposlední řadě společného projektu 2 tréninkových skupin "Atletika s radostí".

 

J.V. 23.5.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved