V Opavě běželi Vašek s Bočou třístovku z říše snů !!!

Svou formu před blížícím se Mistrovstvím Moravy a Slezska, které se koná tuto sobotu u nás v Uherském Hradišti, jela naše trojice atletů otestovat do slezské Opavy. Místní klub tam pořadá na útulném stadionku, tradiční úterní mítinky s dobrým obsazením a i včera došlo k několika pokusům o splnění limitů na blížící se dorostenecké MS, které se koná letos v Brixenu. Náš trojlístek, takové ambice zatím ještě nemá, přesto se kluci na stadionu neztratili a na třístovce dokonce zářili.

Účast ve 130 km vzdálené Opavě jsme pojali jako vysoce kvalitní trénink a proto kluci nastoupili hned ve 3 disciplinách a to v tomto pořadí: 60 m, 300 m, 150 m. Mezi jednotlivými běhy byly cca 20 - 30 minutové prodlevy, zejména přechod po 300 na 150 dal kluků pořádně zabrat :-). Za nádherného letního podvečeru nastoupili kluci nejdříve na 60 m. Jejich ambice zde byly vysoké, zejména Vaškovy. Tomu se ale nakonec běh moc nepovedl. Přílišná snaha a točící se vítr, který v době běhu foukal o rychlosti  -1,7 m/s, vedli ke křečovitému provedení běhu. Vašek i tak vylepšil svůj osobní rekord na této trati, byť o pouhou setinu na 7,65 s. Mnohem lépe se vedlo Tomáši Bočkovi, který svůj letošní halový osobák vylepšil o celou desetinu na 7,69 s !! Moc se nechce věřit, že touto dobou před rokem běhal Tom nejkratší sprint za 8,50 !! Druhý z Tomášů působil trošku unaveněji tomu odpovídal i dosažený čas 8,23 s. Tomáš před týdnem , 20 minut po doběhu osmistovky, zaběhl o 13 setin lépe, takže nevím jestli se Tomáš potřebuje před sprinty pořádně rozběhat, můžeme to zase někdy vyzkoušet :-).

To hlavní proč jsme do Opavy přijeli mělo ale teprve přijít. Třístovka. Ta se běžela bezprostředně po doběhu šedesátky a tak šli borci na start ještě trošku udýchaní. Všichni 3 nastoupili společně v jednom běhu, Vašek už tradičně na vnějším oválu, tentokrát jej pořadatelé nasadili do dráhy 7. Trochu remcal a já jej musel uklidňovat. Nakonec to že se koncentroval jen na svůj běh a nevšímal si toho co se děje za ním se vyplatilo. Vašek vypálil jako blesk, za ním jak ohař se držel Boča, Váškův mezičas na 200 m - 23,57 (na ruku) dával tušit, že se schyluje k něčemu velkému. Nakonec z toho byl v cíli fantastický osobní rekord, překonaný o plné 2 sekundy. Vašek ve svých 15 letech a 7 měsících by dnes časem 37,39 s vedl letošní žákovské tabulky, v těch dorosteneckých figuruje zatím na 5. místě, když za sebou výrazně nechává takové borce jako Filipec, Grecman, Halaj, Rovenský....Všichni maji zatím na trati o 100 m delší, osobáky o sekundu i více lepší než Vašek. To je velká výzva na sobotu. Pokud Vašek dodrží taktické pokyny o správném rozložení tempa na trati, máme se na co těšit !!! Na jeho úrovni už v Uherském Hradišti z jeho vrstevníků běželi pouze Mára Řezníček - loňský dvojnásobný Mistr republiky na této trati a Tom Vondráček. Autor tohoto článku má osobák 37,2 toho však dosáhl až v 19 letech .....

Když jsem napsal v úvodu, že se Vašek neměl starat o to co se děje za ním, tak je to přece jen trošku škoda, protože za ním se tedy děly věci. Druhý náš zástupce Tomáš Boček, jehož osobní rekord na třístovce byl do včerejšího dne 41,67 s, vylepšil svůj čas na této trati o neskutečné 3 sekundy. Tomáš předvedl velice odvážný a uvolněný běh, na cilové rovince téměř nedvrdl a zakouslý jako buldog do Vaška před sebou dofinišoval do cíle za fantastických 38,66 s !!!! U Tomáše je to opravdu výrazné zlepšení a já mám z něj ohromnou radost. Bylo by už jen nošením dříví do lesa, znovu psát, jaký Tomáš udělal za poslední půlrok pokrok a pokud mu vydrží tréninková píle i do budoucna ( o čemž nepochybuji) zažijeme u Tomáše ještě mnohá překvapení !!

Nejmladší z Tomášů zvaný Dančí na časy pod 40 sekund ještě nemá, ale i on výrazně vylepšil svůj halový osobák o vice jak sekundu na 42,78 . Vloni běhal Tomík o 6 sekund hůře a tak i u něj je to výrazný posun. Navíc Tomáš opravdu nemá kam spěchat, jednak mistráky žactva se konají až na podzim a přes prázdniny na něj trošku potrénujeme, ale především je pořád žák a opravdové atletické tréninky na něj teprve čekají. Při přechodu do dorostu to ale bude vyžadovat alespoň 1, raději 2 tréninky týdně navíc na úkor hasičského sportu. :-) 

Povinně pak všichni nastoupili ještě k běhu na stopadesátku, což 25 minut po fámózní 300 bylo sice trošku maso, ale proč si nestřihnou kvalitní trénink specky, že ?? Borci se úkolu zhostili na výbornou a naši dorostenečtí zástupci dokonce v nových osobních rekordech. Vašek po zcela klidném a vypuštěném závěru zaběhl vzhledem k okolnostem kvalitních 18,04 s., Boča 18,55 s a Dančí se musel spokojit s časem 19,85 s.  Toto byl už pro nás ale opravdu jen trénink, v samostatném závodě by byly časy minimálně o půl sekundy rychlejší.

Závody na podpůrných tratích se nám  za nádherného počasí opravdu vyvedly. Nastoupili jsme celkem v 9 startech a překonali 7 osobních rekordů !!! Blahopřeji všem a už se moc těším co předvedou  "Vlčáci" příště.

J.V. 27.5.09

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved