Zdeněk s Kačkou nadchli linecké publikum !!!!

Veleúspěšné vystoupení mají za sebou 2 členové "Vlčí smečky" Zdeněk STROMŠÍK a Kateřina VÁVROVÁ. Oba se představili v narústající vrcholné formě, oba překonali své osobní maxima a oba se dostali v silné komkurenci na bednu. Zdeněk v běhu na 60 m zvítězil, Kačka byla na dvoustovce překvapivě druhá !!!

Oba dva si v podstatě odskočily ze soustředění v Nymburku, kdy v pondělí i úterý ještě absolovovali dvoufázové tréninky, ve středu dopoledne ještě pilně brousili techniku startů . Po návratu z Nymburka se doma moc neohřáli a hned ve čtvrtek dopoledne jsme nabrali kurs rakouský Linz. Výborné ubytování, tradiční rakouská pohostinnost a skvělá Tips aréna, vykouzlili u obou dvou velkou pohodu a ta dávala tušit, že by to v pátek mohlo být hodně dobré. Již při rozcvičení ve čtvrtek navečer, jsem viděl, že "jim to oběma "žere metr", ale znáte to. Ráno to mohlo všechno vypadat úplně jinak. Ale nevypadalo.....

Svůj velký den měl Zdeněk STROMŠÍK. Ten ať nastupoval do závodu s 6. nejrychlejším časem, nenechal v pátek nikoho na pochybách komu bude linecká rovinka patřit a kdo na ni bude kralovat. Hned v rozběhu si imponujícím způsobem poradil se svým největším soupeřem Brazilcem Da Silva Fabiano Gilberto, který měl u svého jména uvedený osobní rekord 6,52 s , ale jeho projev tomu příiš neodpovídal. Asi už má 34 letý Jihoameričan svá nejlepší léta za sebou. Tak jak tak, Zdenda po vynikajícím projevu proťal cílovou čáru ve vyylepšeném osobním rekordu 6,69 s (!!!) a poprvé překonal hranici 6,70 s na nejkratší sprinterské distanci !!! Zdena zaostal ze český rekordem do 22 let (resp. nejlepším českým výkonem, jak se správně výkony této kategorie označují) o jednu jedinou setinu sekundy !! Výkon 6,68 s Jiřího Valíka z roku 1988 už pomalu zarůstá mechem a Zdeněk bude mít v této halové sezóně ještě 2 příležitosti jej překonat.

Očekávání pro finále bylo veliké, poněavdž Zdeněk mívá druhý běh pravidelně lepší, než první, nicméně emoce z povedného prvního běhu a především nekonečně dlouhé čekání (téměř 4 hodiny) na finále, které uzavřelo vynikající mítink udělalo své. Zdeňkovi se podařilo opět vypořádat se svými soupeři, když tím největším mu byl Brit Kieran DAILY, který se může pochlubit osobním rekordem na stovce 10,18 s (!!) z loňského roku. Ale ani on , ani nestárnoucí Slovinec Jan Žumer (PB 100 m 10,21) nestačili po nepříliš povedeném startu na zdrcující Zdeňkův závěr, kdy během 5 metrového úseku získává na soupeře celý metr. Jakoby zapojil nějaké turbo. Ostatně přiložená videa jsou toho důkazem. Vynikající výsledek mladého sprintera z Uherského Hradiště, který po v Evropě časem 6,69 je v kategorii do 22 let na 3. pozici a ve světě mu v redukovaných tabulkách patří 10. místo !!! Pro bílého sprintera trošku sci fi postavení !!!!! Nakonec Zdeněk ve finále zvítězil ve druhém nejrychlejším čase své kariéry 6,70 s když druhého v cíli Brita Kieran Dalyho překonal o 12 setin sekundy !!!

I přes famózní výsledek, ve Zdendově projevu se ještě dá najít řada rezerv. Tak snad ty drobné nedostatky jeho projevu odtsraníme při dvou nejdůležitějších závodech sezóny. Domácího MČR dospělých a zejména halového Mistrovství Evropy v Praze ......

Zdeňkův úspěch umocnila zcela nečekaně Kateřina VÁVROVÁ. Ta se do nominace vešla na poslední chvíli, jako záskok a na takové akci byla vůbec poprvé. Kačka musela oželet Mistrovství Moravy a Slezska, ale rozhodně nelitovala. Mezinárodní mítink stojí o několik "levlů" přece jen výše, než souboj nejlepších Moravanů v bratislavské hale Elán.... A zcela nelitoval ani její manager, který jí start v rakouském Linci zajistil. Kačka se už ma šedesátce odvděčila velice hezkým projevem a slušným časem 7,76 s . Na ty nejlepší sprinterky, to ale ještě na této distanci nestačí a benjamínek výpravy skončil před branami finále.

Na dvoustovce, která se pomalu stává Kaččinou parádní disciplínou to už bylo o něčem jiném !! Kačka nastoupila v silnějším druhém běhu a nutno podoktnout, že jednu z největších domácíh hvězd Ivonu Dadič, která startovala na olympijských hrách v Londýně pořádně potrápila. Po celou dobu na ni zle dorážela a o vítězství o 5 let starší Ivony rozhodla až krátká cílová rovinka. Kačka svým bezstarostným a sebevědomým projevem doslova okouzlila domácí publikum a Kateřině a ovace po doběhu neaptřily jen vítězné domácí závodnící, ale i naší Kačce !!! Kačka nakonec skončila v celkovém pořadí druhá ve vylepšeném osobním halvém rekordu 24,91 s !!! Na třetím místě skončila vítězka prvního běhu  sympatická Estonka Eglé Uljas, která zaběhla 25,27 s ...

Kačka si z Lince přiváží mimo osobního rekordu, spoustu nových zážitků a posíleného sebevědomí i pro studentku bezpochyby zajímavou finanční prémii o které neměla po celou dobu závodu nejmenší tušení. Inu proč taky mladičkou atletku motivovat penězi ?? 

Každopádně Kačka vede, týden před MČR dorostenecké české tabulky, v těch evropských je ve své kategorii 9. místo neredukovaných tabulek a mladinká sprinterka se stejně jako Zdeněk neztrácí ani ve světě. Mezi dorostenkami  jí po včerejšku patří úžasná 14. pozice neredukovaných světových tabulek !!!!

J.V. 7.2.2015

 

Na dvoustovce to ale už bylo o něčem jiném 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved