Stromša si řekl o letenku do Rieti !!!!

Přímo pohádkově vstoupil do letní sezony sprinter Zdeněk STROMŠÍK. Stejně jako v loňském roce v Přerově, tak i letos v Olomouci překonal hned při svém prvním startu přísný limit, vypsaný ČAS, opravňující jej ke startu na vrcholné mládežnické atletické akci roku !! Vloni se prvý mákový den kvalifikoval z Přerova na MSJ do Barcelony, letos jej premierový čas sezony10,64 s poslal do italské Rieti ! Právě zde se polovině července koná juniorský evropský šampionát a pokud se nestane nic mimořádného, Zdena bude opět u toho !!!! 

Dlouho předlouho jsem však váhal, zda do hanácké metropole k 1 . kolu  moravské soutěžě družstev juniorů a dorostu vůbec odcestujeme. Ve středu jsme díky klimatickým podmínkám odřekli sprinterský 3 boj v Přerově a dlouho to vypadalo, že startovat nebudeme ani v Olomouci. Nakonec jsem na poslední chvíli, po telefonátu s meteostanicí v ostravském Mošnově rozhodl, že do Olomouce odjedeme. Slibovaný severozápadní  mírný vítr, který by v případě olomouckého stadionu, měl sprinterům pomáhat do zad, se sice úderem 11. hodiny otočil tradičně do protivky, ale současně se začalo i výrazně oteplovat. Ve 12:45 v době startu stovky , ukazovala ručička teploměru již ke dvacítce. Jako zázrakem v době výstřelu, se vítr utišil a při Zdendově běhu mu dokonce pomáhal, byť jen symbolicky desetinovou hodnotou do zad.

Po startu získaval Stromša metr po metru nad svými soupeři značný náskok a nakonec bez výrazného cílování proťal cílovou pásku v čase, ve kterém téměř na setinu přesně překonal ostrý A limit (10,65), opravňující jej ke startu na juniorském Mistrovství Evropy. Radost, zejména trenéra byla v tu chvíli bezbřehá a jsem si jist, že Zdeněk ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Olomoucký polytan totiž nepatří právě k nejrychlejším......

VELKÁ GRATULACE a nyní budeme pokoušet štěstí zejména na dvoustovce. Zdenda má v oblasti rychlostní vytrvalosti totiž naběháno výrazně více, než v minulých letech !! A na rychlosti jak se zdá, mu to neubralo !!! 

J.V. 4.5.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved