Verča Milotová zapsala nejvýraznější zlepšení osobního rekordu

O více jak půl vteřiny si vylepšila osobní maximum na dvoustovce Veronika Milotová. V přímém souboji o titul krajské přebornice se postarala o velmi pěkný závod společně s jičínskou favoritkou Magdalénou Menčíkovou a další závodnicí LIAZU Barčou Hůlkovou. Ve vyrovnanném souboji byla nakonec velmi spokojená Veronika, která dokázala vynikající sprinterku Barču Hůlkovou porazit v přímém souboji poprvé v kariéře. Podlehla jen jičínské Menčíkové, pro kterou je čas 25,11 novým osobním maximem. Čas Verči 25,32 je vylepšením stávajícího osobního rekordu o více jak půl vteřiny. V historických tabulkách Atletiky s radostí se Verča dostala před Kačku Hornovou a stává se aktuálně nejrychlejším jabloneckým andílkem. Za vlčicemi z Hradiště sice ještě kousek zaostává, ale věřím tomu, že do konce sezony se může ještě ledacos změnit. Na Veronice je vidět, že se jí začíná dařit a já jsem zvědav jak se nám povede v úterý na poloviční trati na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Budu se tešit na dobrý výkon.

Karolína Kořínková na stovce poprvé pod 13 vteřin

Kája zažívala minulých dnech trošku obtížnější období, kdy řešila přijímací zkoušky na střední školu. Nakonec se vše podařilo ke spokojenosti Karolíny a od nového školního nastoupí na gymnázium Randovka. Byly to trošku nervy a myslím, že se to trošku podepsalo na výkonnosti Káji. Dneškem však můžeme říci, že horší období je pryč a Kája začíná výkonnostně stoupat. Vylepšení osobního rekordu je toho snad důkazem. Nynějšího nového osobního rekordu 12,92 si cením jako velmi dobrého předpokladu pro naši hlavní trať, kterou jsou žákovské překážky na 100 m. Potěšující je, že Karolína si také začíná vzpomínat na to jak se odrazit v dálce a tak jen drobné přešlapy nás dnes připravily o výrazný posun osobního maxima i této disciplíně.

Klárka Hercíková je vlastně výškařka

Klárka, nejmenší členka skupiny má momentálně nejlepší poměr mezi osobní výškou a osobním rekordem ve skoku vysokém. Ten si dnes Klárka vylepšila na velmi hezkých 155 cm. Jsem zvědav zda se jí podaří se přeskočit, než začne růst jak z vody. Myslím, že Klárka by mohla skočit i 160 cm. Každopádně její odrazové schopnosti mně utvrzují v tom, že jednou nemusí být Patrika samotnou trojskokankou ve skupině.

Barunce Bradové jen těsně odolala hranice 13 vteřina na stovce.

V rozběhu dosažený čas 13,08 je novým osobním rekordem. Ve finále pak 13,19 by taktéž byl překonaný osobák. Škoda, že Barča se momentálně potýká s drobnými zdravotními potížemi. V týdnu ji skolila i teplota. Jsem přesvědčen, že Bára, jakmile se plně uzdraví bude schopna hranici třinácti vteřin překonat s jejím typickým úsměvem na rtech.

Páťa si v trojskoku vylepšuje roční maximum při každém závodě a jen tak mimochodem je krajskou přebornicí

Co závod to vylepšení nejlepšího letošního výkonu, to je bilance Páti v letošním atletickém jaru.
Dnes mně Páťa nesmírně potěšila asi třemi pokusy při kterých ukázala, že je schopna v rámci trojskoku skočit i druhý skok. Bylo to sice s nedošlapy či přešlapy, ale pokusy při kterých se trojskok dal nazývat trojskokem už převážily na těmi nepodařenými. Škoda přešlapu někde kolem 11,40. Páťa bude mít určitě velkou chuť v příštím týdnu předvést skok, který by ji zařadil v českých tabulkách na místo na kterém by mohla uvažovat o nominaci na mezistátní utkání dorostu. Dnešní konečný zapsaný výkon 11,13 m, je toho dobrou předzvěstí.

Štafeta andílků pod 50 vteřin !

Poprvé v historii jabloneckých andílků jsem se rozhodl postavit štafetu postavenou pouze z členů naší skupiny. Byl to trošku risk, ale musím říci, že se vyplatil. Štafeta ve složení Verča Milotová, Páťa Janů, Kája Kořínková a Barunka Bradová předvedla velmi pěkný výkon. Některé předávka byly lepší, některé trošku horší ale nakonec z toho byl čas 49,97 ! Dívčí štafeta z dorostenek a jedné žákyně tak rozhodně ostudu neudělala a potrápila i áčkovou štafetu LIAZU postavenou z dračic Dany Jandové, která běžela ve složení Šafaříková, Kopecká, Odvárková, Čejchanová. Přemýšlím o tom, že na krajských přeborech dorostu příští týden si to vyzkoušíme znovu a uvidíme zda rekord skupiny překonáme.

Máme za sebou povedenou neděli, trenéra čekají ještě opravy osobních rekordů v historických tabulkách na webu a do příštího týden vstupujeme zase o něco silnější.

Takže Go Andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved