Ústí nad Orlicí - finále extraligy

Zdeněk STROMŠÍK a David CÉSAR bojovali ve vítkovickém dresu v Ústí nad Orlicí ve finále extraliigy. Svými výkony výrazně přispěli k udržení vítkovického týmu v extraligové elitě i v příštím roce.

ZDENĚK STROMŠÍK

Zdeněk patřil k největším oporám ve vítkovickém dresu, když ze dvou indivuiduálních startů získal společně s běžcem Ondřejem Chourem nejvyšší 12 bodový zisk pro ostravský celek.  Výborně se vedlo Zdeňkovi na stovce, kde 5. nejlepším časem kariéry a letošním nejlepším časem 10,42 s (w 1,4 m/s) obsadil 3. místo, kdyř přemožitele našel jen ve skvělé rychlostní formě běhajících dvou Dukláků - českému rekordmanovi Janu Velebovi, který zvítězil v čase 10,32 s a letošnímu halovému mistru světa ze čtvrtky Pavlu Maslákovi, který se po dlouhé době ukázal na nejkratším sprintu a zaběhl vynikajících 10,35 s. Ústí nad Orlicí tak vidělo jednu z nejkvalitnějších stovek české historie... !!!

Po 3 letech se Zdeněk ukázal na dvoustovce a byl to parádní návrat.... V nejsilněji obsazeném 1. běhu dokázal z druhé dráhy a proti větru o síle 4,5 m/s (!!!) zaběhnout vynikajícíh 21, 83 s !!!! Tímto časem zaostal za nejrychlejším Slovákem současnosti v olomouckém dresu Janem Volkem o 43 setin sekundy, přičemž "rychlík od Dunaje" z běžecké stáje Nadi Juričekové Bendové, letos běžel již vynikajících 20,69 s !!!! Na druhém místě doběhl v čase 21.47 bronzový z loňského ME 22 v Tallinu Jan Jirka, třetí pak Patrik Šorm , který dofinišoval do cílel  v čase 21,62 s o 2 setiny rychlejí než Honza Veleba.  Až 2 desetiny za Zdendou skončil čerstvý medailista na této distanci z "22" z Kladna  Jáchym Procházka a tentokrát na Zdenu nestačil ani, dříve jeho tradiční rival na této distanci, dnes vynikající čtvrtkař Michal Desenský. Nebýt silného "uragánu" který vál sprinterům proti směru běhu, mohl se Zdeněk radovat po 3 letech z nového osobního rekordu......

Bohužel ve štafetě chytla Zdendu při výběhu ze zatáčky silní křeč a nadějě vítkovické štafety musely vzít za své.....

DAVID CÉSAR

Týden po MČR "22" ve kterém David získal ve finále čtvrtky 4. místo v novém osobním rekordu, dokázal zabojovat i v Ústí. David předvedl slušných 49,15 s což mu zajistilo v celkovém součtu 8. místo a cenné 3 body pro družstvo Vítkovic. David se představil i na nesmírně silně obsazené dvoustovce kde s pomocí větru + 2,4 m/s zaběhl letošní nejlepší výkon 22,36 s, což ale na bodový zisk nestačilo. Posledním bodujícím s 1.bodem byl Jáchym Procházka s 22, 03 s . Tak silně byla obsazená dvoustovka v letošním finále extraligy. .... Další bod si rozdělily čtvrtkaři Vítkovic ve štafetě, ve které byl zastoupen i David.....

Olomouc - vítězství hradištských mužů ve 4. kole II.NL !!!

Jan VÁCHA

Honza se 2 vítězstvími a 22 bodovým ziskem velmi přičinil o nečekané vítězství kolektivu ze Slovácka ve 4. kole II. národní ligy !!! Honza, kerý se po návratu z Tallinu potýkal s drobnou zdravotní indispoziicí, toho v srpnu moc nepotrénoval a to se promítá i do současné výkonnosti. Přesto obětavě nastoupil na obě sprinterské tratě. kde dokázal zvítězit v časech 11,34 s (w -0,5 m/s) a  22,81 s ( w -0,9 m/s). Časy jsou to průměrné, ale vítězství nad takovými borci, jakým je například Štěpán Voborník z Hodonína (letos 200 m za 21,85 s , 100 m 11,04 s) v přímém souboji se počítá !!!!!

Zatímco pro Zdeňka a Davida sezóna definitivně skončila, na Honzu čeká ještě řada zářijových závodů, ty nejbližší už tuto neděli v Třinci, při závěrečném kole moravské mládežnické soutěže družstev.