Finále mistrovství republiky družstev - dorostenek bylo vyrovnané do poslední disciplíny a nakonec rozhodl jeden a půl bodu o bronzových medailích pro družstvo České Lípy

Anna-Marie Rappová a Klára Michalská ve své posledním startu sezony opět předvadly jak je dobré míti je v družstvu. Svým celkovým přínosem 47 bodů významně přispěly k medaili pro družstvo dorostenek České Lípy za které v letošním roce hostovaly.

Amča dala zapomenout na své trápení s bolavým kolenem a v dálce dokázala obrovským vypětím a bojovností vybojovat stříbrnou pozici za výkon 548 cm. Na Amče bylo vidět již únavu - byly to přece jen třetí závody v deseti dnech (včetně skvělého Corny poháru - o jehož významu pro registrované atlety si myslím své). Amča mně přesvědčila, že je bojovnice a posledním pokusem se vrátila na sříbrnou pozici, kterou ji v pátých pokusech uzmula břeclavská Claudie Hladíková.

Na trati 100 metrů se podařilo Amče proklouznout trošku nečekaně do finále A a ta získala za čas 12,89 čtvrté místo a další skvělé body pro družstvo. Nakonec finišovala ve štafetě, kde přinesla kolík na čtvrté pozici.

Klára se opět rozhodla pro velmi těžkou kombinaci 100 př, trojskok, 300 m př. Její rozhodnutí a výkony v jednotlivých disciplínách nakonec přineslo na konto družstva 30 bodů - skvělý výsledek !

100 m překážek jako Kláry první disciplína zahájilo tažení za body. V letošním roce to byl nejlepší Kláry výkon na dorosteneckých překážkách a přímém soubojis favoritkou Šebestíkovou a Míšou Nejedlovou nehrála vůbec podřadnou roli. Zaostala pouze o necelé 2 desetiny za vítěznou Nikol Šebestíkovou a 6 setin za Míšou Nejedlovou. Klárky čas 14,73 je jejím novým osobním rekordem a v této kategorii již doživotním rekordem, který má svou velmi dobrou hodnotu.

Na trojskok nastupovala Klára s cílem vyhrát - obhájit tak svoji tabulkovou pozici a přitom uštřit co nejvíce sil na překážkovou třístovku, která startovala necelou hodinu poté. Nakonec se to podařilo, Klára zvítězila výkonem 11,66 m před lepšící se Míšou Nejedlovou která si nakonec vytvořila nový osobní rekord 11,58. Od třetího pokusu Klára již jen vynechávala a pozorovala, zda na její vedení nezaútočila některá ze soupeřek. Naštěstí Míša se zlepšila jen na oněch 11,58 m.

300 m překážek bylo odstartováno asi za hodinu po trojskoku a tak sil již nebylo nazbyt. Klára měla velmi dobrou 4 dráhu a všechny soupeřky tak měla před sebou a mohla si rozvrhnout tempo. To se skvěle podařilo a v cílové rovince přišel Kláry dravý závěr, který vzal soupeřkám vítr z plachet a Kláře přinesl vítězství v čase 46:00 s.

Klárce i Amče paří velký dík za jejich výkony pro družstvo za které v letošním roce hostovaly. Obě předvedly profesionální výkon.

Družstvo dorostenek České Lípy byl letos vynikající tým, medaili si naprosto zasloužil a škoda jen, že o bod a půl uniklo stříbro.

My děkujem také tomuto družstvu, že jsme za ně mohli hostovat a získat tak další medaili z Mistrovství, která se cení !


    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved