MAJKA MÁ DALŠÍ MISTROVSKÝ TITUL !!!!!!!

Ohromné překvapení se zrodilo ve finále Slovenské atletické ligy, když ženy Spartaku Dubnice nad Váhom v jejímž dresu od letošního roku závodí i naše "vlčice" Mária ŠIMLOVIČOVÁ vybojovaly mistrovský titul !!! Děvčata od Váhu porazily zcela nečekaně favorizovanané Duklačky z Banské Bystrice !!! K 19 medailím z individuáních národních šampionátů MČR a MSR tak přibyla další medaile ze soutěží družstev, které VLČÍSMEČKA v letošním roce získala. Počtem 20 medailí bude patřit letošní atletická sezóna k těm absolutně nejúspěšnějším !!!!

Fantastický úspěch ,přičemž ještě do včerejška nebylo jisté, zda Majka bude vůbec  startovat. Týden před odjezdem na finále juniorských týmů do Portugalska jsme nechtěli nic riskovat.Blokace křížokýčelního kloubu jí působila značné potíže, ale bolest den ode dne ustupovala a my se  nakonec  rozhodli pro start v jedné disciplíně a štafetě. Všechno dopadlo dobře a Majka se může těšit z dalšího mistrovského titulu !!Poprvé v kariéře i v soutěži družstev !!!!

V běhu na 100 m doběhla Majka v protivětru na 4. místě v čase 12,57 s. Vítězkou se stala v čase 11,89 s  slovenská reprezentantka a 4. z finále Světové univeriády v Taipei Alex Bezeková , druhá doběhla Jan Veldáková 12,20 s , na 3. místě skončila Lenka Kovačovicová, která byla v cíli o 3 setiny sekundy rychleji než Majka. Ta naopak opět porazila svou největší rivalku na domácích juniorských kolbištích Patrícii Garčárovou 12,61 s.... Za těmito závodnicemi už byla výrazná výkonnostní propast.

Nožka držela a tak Majka mohla nastoupit i jako finišmanka dubnické štafety, která běžela ve složení Kubaščíková - Žilková - Máková - ŠIMLOVIČOVÁ  a zvítězila časem 49,86 s !!!!

I tímto bodovým ziskem tak Majka výrazně přispěla k překvapivému, ale absolutně zaslouženému prvenství dubnického celku, který zvítězil bodovým ziskem 265,5 bodu se 7 bodovým náskokem před favorizovanou Duklou Banská Bystrica a téměř 70 bodovým ziskem, před 3. v pořadí SK ŠOG Nitra.

Majka se tak v příštím roce může těšit na finálovou soutěž evropských družstev, která se uskuteční ve Finsku, nebo v Birminghamu....

VELKÁ GRATULACE nejen MAJCE, ale celému skvělému týmu !!!!!