Gymnazistky ze Staráky skončily desáté...

Potřetí v řadě postoupily středoškolačky z Starého Města do celostátního finále středoškolského poháru CORNY. Po vynikajícím druhém místě v roce 2014, kdy nakonec postoupily do světového finále, které se konalo v čínském Wuhanu, získaly o rok později studentky ze "Staráku", již oslabené o Kačku Vávrovou krásné 3. místo. I letos si tým ze Starého Města brousil zuby na posty nejvyšší. I bez další velké opory týmu -  Majky Šimlovičové, dokázal tým děvčat zvítězit v krajském kole ziskem 8801 bodů, což byl 3. nejvyšší bodový zisk  ze 109 (!!) středoškolských týmů z celé ČR, které se soutěže zúčastnily.

Nakonec tým odjel k celostátnímu finále oslaben o další opory..... Především o děvčata, které na trávě prohánějí  "kulatý nesmysl a jsou členky místní Fotbalové akademie. Holky měly reprezentační povinnosti v Portugalsku a tak zejména na osmistovce tým děvčat ze Staráku utrpěl oproti okresnímu a krajskému kolu výraznou ztrátu.

V zimě a chladu se už moc závodit nechtělo ani kapitánce týmu Štěpánce KOLÁŘOVÉ, která už zahájila náročnou přípravu na příští sezónu. Úkol zněl - hlavně se nezranit !!! I tak byla Štěpánka s bodovým ziskem 1502 bodů, 7 největší sběračkou bodů ze 133 děvčat, které do bojů zasáhly. Výkony však odpovídaly podmínkám i pozdnímu termínu.

Na 60 m skončila časem 8,28 s celkově 6. a připsala si 764 bodů, na dvoustovce pak výkon 26,69 s přinesl Štěpánce a týmu 738 bodů, když přemožitelku našle jen v Janě Novosadové, atletce z Čáslavi, která umí mimochodem čtvrtku za 56, 35 s a Agátě Kolingrové, druhé z letošního dorosteneckého mistrovství republiky s osobním rekordem 24,76 s !! Vítězka zaběhla 25,79, Agátka se už musela spokojit s časem nad 26 sekund (26,04)....

Štěpánka pak ještě běžela závěrečný 400 m dlouhý úsek ve štafatě 100-200-300-400 a děvčata dosáhla už jen průměrného času 2:31,04 min, když na krajském kole byla o 6 sekund rychlejší.

Celkově pak skončil tým staroměstských středoškolaček na 10 místě celkového pořadí. A tím se definitivně i pro poslední členku "Vlčí smečky" uzavřela letošní předlouhá, ale úspěšná sezóna.