V pražském hotelu Ambassador proběhlo slavnostní vyhlášení o nejlepšího českého atleta roku 2012. Již pošesté v řadě zvítězila dvojnásobná olympijská vítězka, rodačka z Jablonce - Barbora ŠPOTÁKOVÁ !!!

 Výroční anketu ČAS  ovládla Barbora Špotáková, před Zuzanou Hejnovou a Víťou Veselým. Konečný výsledek ovlivnily i hlasy obou trenérů našeho sdružení Martina MIchalského a Jaroslava Vlčka,  kteří stejně jako v loňském roce společně s dalšími 152 atletickými činovníky, trenéry a zástupci médií určili celkové pořadí. Na svazových stránkách se jistě v nejbližší době objeví i detailní rozbor, jak kdo hlasoval a tak se budeme moci i vy brzy přesvědčit jak oba trenéři hlasovali a jejich se jejich názor lišil od konečného výsledku.

Samotného slavnostního galavečera v honosných prostorách hotelu Ambassador se již zúčastnil jen Jaroslav Vlček se svou chotí, který měl za sebou již odpolední přednášku na FTVS UK, kde  trenérům obnovující si trenérskou  licenci přednášel o svých zážitcích z MSJ ve španělské Barceloně, o podnětech, které získal na násladujícím semináři tamtéž a něco málo řekl i k situaci českého mládežnického sprintu v posledních letech. 

Atmosféra slavnostního večera byla velice přátelská a atleti znovu v praxi dokázali, že jsou jednou velkou rodinou. Oficiálním programem, který snímala v přímém televizném přenosu veřejnoprávní televize, provázeli osvědčení komentátoři Aleš Háma a Monika Absolonová. I když byli oba dva velice milí, přece jen repliky z jejich úst byli dle mého názoru už trošku obehrané a mně osobně scházel u jejich projevu moment překvapení. Také tenor stárnoucího Mistra, přece jen už není ke vší úctě to co býval, naopak velice sympaticky na mne působil projev zástupce pop alternativní třinecké skupiny skupiny Charlie Straight, nebo vyvedené vystoupení "Rychlých holek", které překvapily  upraveným hitem skupiny Spice Girls. Vrcholem večera pak pro mne osobně bylo vystoupení souboru "Koťata", které na motivy Bethovenovi "Ódy na radost" vzdala holt letošní vítězce ankety. Při jejich roztomilém projevu nezůstalo v sále jedno oko suché  Na následujícím odkazu se můžete přesvědčit sami..  

Po oficiálním programu se vyhodnocení závodníci, trenéři, atletičtí funkcionáři i přitomní novináři se sešli na bohatém rautu a u skleničky bílého pak dlouho do nočních hodin diskutovali, jak jinak, o atletice, královně sportů. 

J.V. 11.11.2012

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved