Výborné postavení hradištského sprintu v moravské ročence 2012 !!!

Tento týden byla na stránkách Českého atletického svazu zveřejněna halová ročenka Moravy a Slezska pro rok 2012. A členům "Atletiky s radostí" udělala opravdu radost. Zejména vynikající postavení hradištských sprinterů uhodí na první pohled do očí... Vysoké postavení mají i obě děvčata z Jablonce : Klárka Michalská a Anna Marie Rappová, které se díky podzimnímu přestupu, kdy startovala za brněnský AK OLYMP ocitly v moravské ročence poprvé a neztratily se ani naše sprinterská kuřátka Simča Sedláčková a Kačka Vávrová. Dovolte tedy ještě jedno krátké ohlednutí za skončenou halovou sezonou.

V úvodu jsem psal o radostném postavení hradištských sprinterů. A troufám si říci, že oprávněně. Osobně nepamatuji a to v žádné disciplíně, tak široké zastoupení uherskohradištských atletů mezi nejužší špičkou moravských a slezských atletů. Na nejkratším sprintu, trati 60 metrů to tak přesvědčivé ještě není, i když Zdeněk STROMŠÍK se dělí časem 6,84 s v mužské kategorii o 2. místo společně s třebíčským Pavlem Hyklem ( mimochodem Pavel vybojoval v těchto dnech na halovém mistrovství světa veteránů ve finskémJyvaskyla  zlatou medaili v kategrii M 35). Jen o pouhou setinu rychleji běžel nejlepší český dálkař Roman Novotný, naopak o setinu za Zdenou zaostal český rekordman na trati 100 m Honza Veleba. Vašek VLČEK novým osobním rekordem - 7,20 s obsadil mezi muži 18.pozici. 

Mezi moravskými juniory na nejkratším sprintu opanuje Zdenda samozřejmě místo 1. místo, Vašek je na třetí pozici, když před sebe pustil mimo Zdendu jen opavského reprezentanta Ondru Honku, Tomáš BOČEK skončil mezi juniory na 14. pozici.

Nejpřesvědčivější postavení hradištských rychlíků nabízí pohled na trati dvěstěmetrové. Mezi muži se v první moravské desítce umístili hned 4 (!!) členové naší skupiny. Časem 21,97 s kraluje na Moravě nestárnoucí Filip Klvaňa, který hají stejně jako druhý v pořadí Ruda Goetz barvy kroměřížského AK.  Na třetím místě ale už najdeme časem 22,20 s Zdendu Stromšíka, 4. je hodonínský talent Kuba Žurovec, ale 5.,6, a 7. místo patří opět barvám Hradiště a sdružení Atletiky s radostí v tomto pořadí. Tomáš Vondráček 22,75 s, Vašek Vlček 22,86 s a Tomáš Boček 22,92 s. Skvělé postavení našich kluků je ještě umocněno, když si určíme pořadí mezi nejlepšími moravskými juniory. Na této trati obsazujeme hned prvá 3. místa (!!!) v pořadí Stromšík, Vlček Boček a to ještě na pozici 12. figuruje čím dál víc, lepšící se Tomáš Daněk .....

Na náročné trati 400 metrů jsme mezi muži pustili před sebe jen reprezentační duet Goetz (49,44) a Mužík (49,57) a pak trojici opavských mladých atletů Rovenský, Holibka, Vystrk. Všichni tři sice startovali v dresu Sokol Opava, ale připravují se odděleně pod různými trenéry. Aleš ve Frýdku Místku, Albert v Sokole a Tomáš v konkurenčním Slezanu. Následující pozice už patří našim klukům. Nejvýše postaveným je časem 50,41 s Tomáš Boček, jen o 11 setin byl pomalejší Tomáš Vondráček a následuje jej Vašek Vlček, který bohužel v polovině ledna onemocněl a tak na této trati nemohl bohužel naplno rozvinout to, co naznačoval během podzimní přípravy.... Mezi juniory se Boča zařadil tedy na místo 4. Vašek je 5., a trojlístek juniorů doplňuje ještě Tomáš Daněk na 12. místě.

Výsledky 3 juniorů (Stromšík, Vlček, Boček) pak zařadili Uherské Hradiště v bodování oddílů na skvělé 3. místo za Opavu a Vítkovice a společně s 20 letým Tomem Vondráčkem pak figurují na neskutečné 5. pozici mezi moravskými muži za oddíly AK Kroměříž, Univerzity Brno, Sokola Opava a Vítkovic !!!! Tak vysoké postavení hradištská atletika již dlouho neměla a zásluhu na tom mají výše jmenovaní, všichni připravující se v jedné skupině.

Taková rivalita a zdravá řevnivost ve skupině je všem ku prospěchu a já věřím, že tento trend potvrdí kluci nejen v sezoně letní, ale i letech příštích.

Díky podzimnímu přestupu do AK Olymp Brno se mezi moravskými juniorkami a ženami objevují i dvě členky našeho sdružení z Jablonce nad Nisou. Klárka MIchalská a Anna Marie Rappová. A holky se nenechaly od kluků vůbec zahanbit.

Klárka Michalská obsadila v trojskoku mezi moravskými ženami osobním rekordem 12,42 m skvělou 2. pozici a mezi juniorkami vede. Na překážkách, kde letos udělala ohromný výkonostní posun je časem 8,71 s čtvrtou nejrychlejší moravskou ženou a třetí juniorkou !!!!!

Anně Marie Rappové patří v její hlavní disciplíně skoku dalekém za výkon 584 cm 5. příčka mezi ženami, v kategorii juniorek skončila druhá za svou věčnou rivalkou Míšou Nejedlovou, která v zimě rovněž oblékla dres brněnského Olympu. Na šedesátce patří Amče za osobní rekord 7,72 devátá příčka a mezi juniorkami se zařadila na 3. příčku moravských halových tabulek.

Zahanbit se nenechalo ani naše dravé a nastupující mládí. Žákyně Simona Sedláčková si díky novému osobnímu rekordu na trati 60 metrů připsala výbornou 4. pozici mezi moravskými nejrychlejšími žačkami. Před Simču se dostala jen česká rekordmanka Veronika Paličková z Hodonína, Lucka Zlatníková a Veronika Opekarová ze Šumperku. Jsem si jist, že pokud bude Simča zdravá, pak se v létě  na této distanci podívá pod magickou hranici 8,00 s. Na stopadesátce pak Simona obsadila tabulkově 7. místo.

Mezi desítku nejlepších moravských sprinterek se dostala i o rok mladší Kačka Vávrová. Ta navázala na svůj úspěšný podzim a na šedesátce znovu vylepšila výrazně svůj osobní rekord a časem 8,31 s skončila na 8. místě. Ve svém ročníku 98 je druhou nejrychlejší moravskou žákyní !!!! Na 150 metrové trati, kterou Kačka stejně jako Simča běžela jen jednou, uzavírá první desítku moravských tabulek. Na trať 300 metrů pro kterou se zdá má Kačka největší dispozice jsem ji z důvodu zápalu plic, který na podzim prodělala i přes její výhrady vůbec nepustil. Kačka ale pochopila, že má na všechno spoustu, spoustu času......

Co říci závěrem ?? Snad jen, že mne jako trenéra, který nemá možnost trénovat své svěřence - sprintery v atletické hale či alespoň tunelu, postavení mých svěřenců mezi nejlepšími Moravany a Slezany velice těší. Celý tým táhne za jeden provaz, vytvořil výbornou partu a první i když z pohledu budoucnosti, pořád ještě skromné výsledky, už o sobě daly vědět. Z mé strany to bylo opravdu poslední ohlédnutí za halovou sezonou a teď již veškeré své myšlenky upínáme k sezoně letní, která pro nás začne již za pouhé 4 týdny....

:

 

J.V. Velikonoce 2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved