V moravské halové ročence roku 2013 jsme hodně vidět....

Český atletický svaz zveřejnil  v těchto dnech na svých stránkách tradiční halovou ročenku Moravy a Slezska. Poněvadž na celé Moravě není do dnešního dne jedna jediná atletická hala, podává spravedlivější a objektivnější obraz skutečné výkonosti atletů a atletek, poněvadž všichni Moravané a Slezané trénují v zimních měsících, zhruba za stejných pdmínek. Samozřejmě, že vyjímku tvoří atleti, kteří za moravské kluby jen startují (jako např. AK Kroměříž, aj., ..) ale ve skutečnosti se připravují v pražských resortních centrech.

A jak v letošní halové sezóně uspěli členové naší skupiny ??? Troufám si napsat, že více než dobře. S vyjímkou Vaška Vlčka, který letošní sezónu jako jediný vynechal, byli mladí atleti Slovácké Slavie a členové sdružení Atletiky s radostí hodně vidět.

Nejvýše postaveným atletem je v kategorii dospělých juniorský sprinter Zdeněk STROMŠÍK, který v běhu na 60 m figuruje na 2. místě, hned za mistrem České republiky Honzou Velebou z ARC Brno, který se ovšem připravuje v Praze pod vedením zkušeného trenéra pražské Dukly - Dalibora Kupky. Také na druhé sprinterské trati na dvoustovce máme v první desítce dokonce hned dva zástupce. Zdenda se nachází časem 22,29 s za Petrem Szeteiem z Kroměříže a Albertem Holibkou ze Sokolu Opava na třetím místě, hned za ním figruje na vynikajícím 4. místě další člen naší skupiny halový Mistr Moravy a Slezska - Tomáš BOČEK, který běžel 22,67 s. V kategorii "22" byl Tomáš dokonce nejrychlejším Moravanem.

Také v kategorii žen jsme měli zastoupení v TOP TEN a to zásluhou mladičké žákyňky Kačky VÁVROVÉ, která běžela šedesátku za vynikajících 7,76 s a to jí vyneslo neskutečné 10,místo v žebříčku mezi moravskými ženami. Kačka je žákovskou mistryní ČR na této trati a samozřejmě dominuje i v žákovské kategorii Moravanek. V žákovské mistrovské, ale pro dospělé jen doplňkové disciplíně 150 m, je Kačka časem 18,95 s dokonce druhou nejrychlejší dospělou Moravankou, když rychlejší byla jen Jana Sotáková z AK Olymp Brno, ale 14 letá atletka běžela rychleji než například Adéla Chválková z Vítkovic (19,29) nebo hradištská odchovankyně  Lucka Koudelová z AK OLyMP Brno (19,31), které se ovšem rovněž připravuje v Praze. Také na třístovce se Kačka neztratila a letošním časem 42,18 obsadila 5. místo mezi ženami. 

Další mladinká atletka naší skupiny Simona SEDLÁČKOVÁ, od 1. ledna 2013 už ovšem dorostenka se na dvoustovce vklínila mezi 30 nejrychlejších dospělých Moravanek a časem  27,04 s se nachází na 25. pozici.Čas 8,08 s ji pak vynesl 8. místo mezi moravskými dorostenkami....

Od skončení halové sezóny, utekl sice již celý měsíc, ale počasí na Moravě ani v době Velikonoc ničím nepřipomíná jarní období. Naopak ze včerejška na dnešek napadlo minimálně 20 cm sněhu, což je v tomto ročním období pro moravské Slovácko jev opravdu nezvyklý. I přes tyto rozmary počasí  a ztížené tréninkové podmínky členové naší skupiny neponechávají nic náhodě a dokáží se i těmto podmínkám přizpůsobit. Vždyť sezona, i když to tak za okny opravdu nevypadá, začíná již za měsíc a my v ní chceme být minimálně stejně úspěšní, jako v té letošní halové......

Odkaz na letošní halovou ročenku  Moravy a Slezska najdte

J.V. 1.4.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved