Seriál halových atletických střed zahájil halovou sezonu v Jablonci nad Nisou a andílci se tohoto zahájení účastnili se střídavými úspěchy.

Skupina má bohužel dalšího člena na marodce a tím je Filip Spura, který si při tradičním měření letmé třicítky při tříkrálovém sprintu poranil zadní stehno. A tak nastoupili andílci do bojů nové halové sezony v sestavě Anna-Marie Rappová, Dominik Žižka a Klára Michalská.

Všichni tři nastoupili k závodům z plného zatížení a pro všechny to byl nejlepší trénink - závod, kde jsme si otestovali momentální připravenost.

nastoupil do sezony novým osobním rekordem na 60 m, kde se zlepšil na 7,53. je to nový osobní rekord o jednu setinu a všichni věříme, že během zimy nastane další zlepšení. V loňském roce docházelo k posunům osobního rekordu prakticky při každém startu a tak věřme, že tento trend bude Dominik následovat i letos. Při startu na 200 vyrovnal Dominik svůj loňský nejlepší halový výkon na této trati 24,07.

Za zmínku stojí velice dobrý výkon Lukáše Kožíška na trati 200 m 23,23 s, který má v podmínkách jabloneckých zatáček velmi dobrou hodnotu.

Na se asi nejvíce projevila intenzita předcházející přípravy a tak nastupovala ke startu na 60 m překážek a 60 m v únavě a jak sama říká "s nohama v přezkáčích". To projevilo na jejím výkonu kdy čas 9,53 s na překážkách je sice o 3 desetiny lepší než její loňský vstup do sezony, ale čekali jsme možná trošku více. Klára může zapřemýšlet nad startovní situací, kdy z bloků doslova odcházela poté co ostatní soupeřky měly již první kroky trati za sebou. Po této překážkové trati nastoupila Klára ještě k hladké šedesátce, kde si vylepšila svůj dva roky starý osobní rekord na současných 8,50 s. Bohužel tuto trať poznamenalo drobné zdravotní omezení neboť Kláru začalo táhnout stehno a tak budeme muset náš příští program operativně upravit.

Ke startům jen jedna obecná poznámka:

Poprvé se uplatňovalo pravidlo o nulové toleranci při startech. Nutno říci, že se nenaplnily katastrofické scénáře a za celé závody jsme viděli prakticky jen dva ulité straty, které byly potrestány dle nového pravidla diskvalifikací. U závodníků z Polska je to trošku problém, když cestují poměrně dost dlouhou vzdálenost a pak se jednou zhoupnou v blocích, avšak pravidla platí pro všechny stejná.

Ve sprintérských disciplínách se uvedla také , která startovala ve skvěle obsazeném běhu na 60 m s Bárou Procházkovou a Martou Chabrovou a dalšími sprinterkami z Polska. Momentální forma stačila zatím pouze na čas 8,12. V běhu Amči se projevily nedostatky se kterými v poslední době bojujeme a pozitivní je, že si je Amča nyní lépe uvědomila. Každopádně se rychlost pohybuje na přibližně na stejné úrovni jako loni v této době. Při startu na 200 m jsme zlepšili náš loňský ostudný výkon z nepovedeného závodu (28,13) na 27,37s. Výkon na této trati byl poměrně opatrný a bylo v něm vidět mnoho rezerv.

Zmínil bych ještě výkon Báry Procházkové a Marty Chabrové, které doběhly ve shodném vynikajícím čase 7,83 s.

Máme za sebou první závody a již vyhlížíme další, které nás čekají již příští sobotu Bude to tradiční halový mítink na kterém kromě jiných očekáváme start také naší překážkářské jedničky Petra Svobody a dalších výborných atletů.

No a já se budu těšit na zlepšené výkony andílků.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved