Jako studentka prvního ročníku Technické Univerzity v Liberci získala letos poprvé možnost startovat mezi akademiky Klárka Michalská.

Je pravdou, že termím závodů stanovený na 7. ledna je velmi brzký, ale rozhodli jsme se startovat v našich dvou hlavních disciplínách 60 m př. a trojskoku.
 

Vzhledem k termínu závodů jsme se na ně nijak speciálně nepřipravovali a k závodům nastoupila Klára z plného tréninku.
V pražské nafukovací hale na Strahově se sešla atletická akademická elita a jako první byly odstartovány běhy na 60 m př. V prvním běhu se sešla výborná konkurence: Jana Sotáková, Zuzana Muchová a Klára Michalská. Všechny závodnice umějí 60 m př. hluboko pod 9 vteřin a tak jsem očekával, že Klára by mohla hned při svém prvním startu sezony hranici 9 vteřin pokořit. V rozcvičování vypadala Klára velmi dobře a já byl pln očekávání.
Bohužel s příchodem startéra se pohoda Kláry vytratila a po zaznění startovního výstřelu bylo po nadějích na výborný čas. Převládla nervozita a projev ztratil na lehkosti a přišly chyby.
Nakonec z toho bylo třetí místo v čase 8,99. Prvního místa dosáhla Jana Sotáková výborným časem 8,60 a druhá pak byla Zuzana Muchová v čase 8,87.
 

I přes můj ne úplně nadšený dojem z běhu, musím uznat, že se jedná o nejlepší vstupní čas do halové sezony. Poprvé dosáhla Klára času pod 9 vteřin hned při prvním startu, takže nakonec hodnotím start na překážkách jako poměrně úspěšný.
 

Odpoledne po druhé hodině si pak Klára vyměřila spolu s dalšími skokankami rozběh k trojskoku. Zde byla hlavní favoritkou Lucka Májková, česká trojskokanská jednička. Potvrdila svou roli a vyhrála výkonem 12,93 m.
Klára ukázala vynikající rozběh, bohužel zatím nejdou kotníky tak jak bychom si představovali. Nakonec nejlepším výkonem byl skok 12,13. Musím říci, že to bylo první skákání z plného rozběhu a bylo to prostě znát. Do sezony musím postupně odpočinout. Tento výkon stačil na druhé místo v soutěži.
 

Klára tak získala na svém prvním Akademickém mistrovství jednu bronzovou a jednu sříbrnou medaili.

První start halové sezony máme za sebou a teď již to posviští. Ve středu nás čeká první halová středa a v neděli pak vyzkoušíme naše možnosti při Krajském přeboru ve víceboji.
 

Ostatní členové sezony se pak již těší na středu kdy začnou ukazovat co natrénovali od podzimu....

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved