Výborný výkon Lindy Mejstříkové na 800 m...

Při další halové středě konečně dokázala Linda své předpoklady pro běh na 800 metrů, které se ukazovaly v celém přípravném období, přetavit do velmi pěkného výkonu na této náročné ale hezké trati.

Po dvou výkonech při minulých závodech se kterými nebyla Linda spokojena stejně tak jako já, jsme se dohodli, že tentokrát to prostě rozjedeme. Linda běžela jen s jednou ženou a dále pak se samými chlapci. Naprosto bez zábran se pustila do tohoto souboje. Rozběhla se na 200 metrů, nepolevila na třístovce a svižným tempem pak pokračovala dále. Drobné zvolnění nastalo po metě 500 metrů, na šestistovce však Linda znovu zapojila turbo a začala stíhat hochy běřící pár metrů před ní. Byl to srdnatý souboj a nakonec čas 2.22,64 znamenal vylepšení osobního rekordu o více jak 4 vteřiny.

Jsem přesvědčen, že i přes tento velmi dobrý čas neřekla ještě Linda poslední slovo.

Trošku paradoxně mně tak Linda postavila před problém, kterým je nyní volba tratě pro Mistrovství republiky. Má to  být čtvrtka, kde je nyní druhá v dorosteneckých tabulkách ? Nebo půlka, kde nyní okupuje třetí pozici ? Je to dilema, rozhodnutí bude těžké ale věřím, že se nakonec rozhodneme dobře a Linda na Mistrovství ze svých osobáků ještě nějakou desetinku ukrojí.

Klára Michalská na trati 60 m hladkých zlepšila osobní rekord o 1 setinu na 8,22 což z ní činí jednu z nejpomalejších překážkářek mezi jejími vrstevnicemi. Běžet z tohoto času na hladké trati čas 8,71 s překážkami je zajímavý úkaz. Na překážkách ukázala opět velice stabilní formu a čas 8,87 znamená její druhý nejlepší a čtvrtý čas pod 9 vteřin v řadě bez přerušení.

Amča Rappová se trošku prala s doznívající nemocí přesto jako nejlepší trénink zaběhla závod na 60 m. Bylo z toho slušných 7.90.

Valeriy Hres pak bojoval o místo ve štafetě dorostenců 4x200 na Mistrovství republiky. Svou dvoustovku zaběhl v novém absolutní rekordu 25,06. Škoda těch 6 setinek i tak je tento výkon na žáka v jabloneckých zatáčkách velmi kvalitní.

Máme za sebou halové středy a nyní hurá na Mistrovství republiky která nás čekají od příštího týdne.

I když prvním zástupcem na Mistrovství bude Ondřej Rapp, který začíná zítra svou dvoudenní cestu vícebojem žáků - držme palce.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved